şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tam hali beşiktaş u12 takımının altınordu'nun düzenlediği turnuvadan atılması olayı olacaktı. 6-7-8 nisan 2018 tarihinde altınordu fk tarafından düzenlenen ve dünyanın ve türkiye'nin bir çok yerinden u12 takımlarının katıldığı turnuvadan beşiktaş u12 takımının atılması olayı. altınordu, beşiktaş kulübü'nün "bizim çocuklar iri" bahanesiyle çekildiğini iddia etmiş. ancak anlatılanlar ve görüntüler gerçeğin öyle olmadığını gösteriyor.

  kaynaklarla birlikte gelen edit: olay altınordu kulübünün "sizin 4 oyuncu 12 yaşından büyük ya siz çekilin ya da biz diskalifiye ederiz" dedikten sonra beşiktaş takımının turnuvadan çekilmesi şeklinde gerçekleşmiş gibi duruyor.
  kaynak
  kaynak2
  kaynak3
  kaynak2 de olan görüntüler kaynak3 ün devamı anlaşılan. altınordu başkanı seyit mehmet özkan beşiktaş kafilesi ve sporcu aileleriyle tartışıp daha sonrasında jandarmayla birlikte bölgeden ayrılıyor. daha öncesinde altyapı sporcusunu tokatlamis birisinden bahsediyoruz. tokat olayı
 • altınordu nun yıllardır başarı ile sürdürdüğü bir organizasyondan başka bir klubun oyuncularını uzaklaştırması olayı. barcelona dan bilmem kime kadar herkes oyuncu göndermiş bir sorun olmamis, bu takımla olmuş. altınordu ortada çocuk varsa haybeye iş yapmaz. vardır illa bunun altında capanoglu çıkar kokusu linç etmeyin hemen

  edit büdüt: mevzu anlaşıldı bjk nin hazımsızlığı mevcut durumda. altınordu açıklaması şu yönde "altınordulu yöneticiler ise turnuvadaki ana hedefin şampiyonluk olmadığını, çocukların yaşadıkları sakatlıklar nedeniyle beşiktaş'tan ve diğer kulüplerden fizikli futbolcu oynatmamaları konusunda ricada bulunduklarını açıkladı.

  kırmızı-lacivertliler, "turnuvada fizikli bir oyuncuyla ikili mücadele sonrası steaua bükreş'ten bir çocuğun kolu çatladı, beyin sarsıntısı geçirdi. hastanede müşahede altında tutuldu. genk ve sheffield wednesday fizikli futbolcu oynatmama konusundaki isteklerimizi olumlu karşıladı. beşiktaş ise bu talebimizi kabul etmeyerek turnuvadan çekildi. kimseye gidin demedik" ifadelerini kullandı."

  fizikli oyuncusu olan tüm klüplere böyle bir istek gönderiliyor. bjk hariç hepsi bunu kabul ediyor, her ne hikmetse bjkliler bunu kabul etmiyor. ve takımı turnuvadan çekiyor. turnuvadan atılma vs diye bir söz konusu değil. altınordu böyle bir şey yapmaz.