şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray = fenerbahçe'dır ikisi biri olmadan kesinlikle yaşayamaz birlerine bağlıdırlar.
  beşiktaş ise candır can beşiktaş olmasa hiç kimse olmazdı öyle diyim.
 • beşiktaş'ın duruşu, mazisi, taraftarı, kültürü ile fark yarattığı poligon.
 • beşiktaş, taraftarının sevgilisi olduğu ve peynir ekmek gibi gol attığı halde "tombala çekme" hareketi yapan pascal nouma'yı gözünün yaşına bakmadan kovmuştur. hiç bir beşiktaş taraftarı da pascal nouma ve bu hareketini savunmaya geçmemiştir.

  fenerbahçe ve taraftarı (sayısı 3-5'i geçmeyen aklı başında fenerbahçeliyi tenzih edersek), volkan demirel denilen futbol teröristini savundukça savunur.

  galatasaray ve taraftarı da melo isimli terbiyesizi savundukça savunur.

  beşiktaş'ın duruşu vardır,
  diğerlerinin jölemsi omurgası ve bukalemun sevgisi.
 • fenerbahçe'yi bu iki kardeşin arasında görmek beni güldürdü.

  işte burada da 2006 yılında fenerbahçe'nin şampiyonluğunu şikeyle çalan beşiktaş ve galatasaray'ı görüyoruz. iki takımın taraftarları o maç hiç oynanmamış gibi davranırlar. muhakkak bi noktada yani fenerbahçe düşmanlığında birleşirler. her defasında üst üste oturmalarına rağmen fenerbahçe'nin büyüklüğü altında ezilirler.
 • mahalle maçında aut'a giden topa gol diyen çocuk galatasaraylıdır. 'tamam lan gol olsun' diyen çocuk beşiktaşlıdır. 'o golse o zaman bizimki de gol' diyen çocuk da fenerbahçelidir.
 • hapsinin amk. tek gerçek ankaragücü
 • şike parantezine alırsak;

  şikeci (beşiktaş + fenerbahçe) vs galatasaray
 • melo, emre, volkan, bilica, hagi, bülent gibi kazanmak için her yol mubahtır anlayışına sahip futbolcular beşiktaş'ta barınamazlar. fenerbahçe ve galatasaray'da ise kral olurlar.
 • yine ne amaçla açıldığını anlamadığım versus başlığı. ama madem açılmış, nacizane fikrimizi yazalım.

  galatasaray ve fenerbahçe, kendini mahallenin en iyi top oynadığını zanneden iki ergenidir. sürekli '' topu bana at'' diyen tipler var ya, ha işte onlardan. taşlardan yapılmış kalelerimiz vardı mesela, top o taşın üstünden geçse, bunlar kendilerini yırtarlar '' gol'' diye. gol saymazsanız ağlarlar. penaltı olunca '' sen kullanacaksın, ben kullanacağım'' kavgasında birbirini yerler.

  camı kırsa bunlardan biri komşuların, suçu biri birinin üstüne atar, diğeri diğerinin.

  işte, böyle bir ortamda, taşın üstünden geçen topa gol diye ağlayan rakiplerini gördükçe '' tamam lan gol, ağlamayın'' diyen, camı kırdığında delikanlı gibi çıkıp '' ben kırdım, öderim'' diyebilen taraftır beşiktaş. penaltı kullanacağı zaman, mahallede itilip kakılan çocuğa '' gel sen kullan'' diyebilen taraftır beşiktaş. gerisi hava cıva.