şükela:  tümü | bugün
  • mesut bakkal ne güzel anlatıyordu pişkin pişkin. umarım hakkında gereken yapılır. bu kadar kepazelik yeter.

edit : hala şampiyonluk için ağlıyorlar demezler mi? al sok götüne şampiyonluğu. istersen 88. yıldızı tak. adam çıkmış nasıl da şike yaptık, dopingler, teşvikler anlatıyor. bunlar gelmiş hala ağlamayın diyor. sizin onurunuzu sikeyim.
  • mesut bakkal'ın itiraf ettiği teşvik primi konusu nedeniyle denizlispor maçının beşiktaş lehine hükmen 3-0 olarak kabulü ve 86-87 sezonu için beşiktaşın şampiyon ilan edilmesi hakkındaki açıklamadır.
    https://bjk.com.tr/…835/kamuoyuna-duyurumuzdur.html
    edit: link yenilendi.
  • gayet yerinde bir istektir.
  • köşeleri kapılmış mevcut düzende bu mümkün değil ama elbet geçmişe dönük soruşturmalar açılır. beşiktaş'ın 1959'dan beri 14 lig ikinciliği var. 86-87 sezonunun yanında meşhur galatasaray'ın ankaragücü'nü 8-0 yenmesi olayının yaşandığı 92-93 sezonu da çok kritik.

aynı hamleyi fenerbahçe'den de bekliyorum. fenerbahçe'nin 19 lig birinciliği 22 lig ikinciliği var. bu sezonların yarısı benzer rezaletlerle dolu.
  • hakkını aramayı ağlaklık olarak gören insanların doluştuğu başlıktır.

herkes bu ülkeye seksenli yıllarda şikeyi kimin getirdiğini biliyor. bugüne kadar ceza almadan her boku yemiş olmanız bundan sonra da yiyeceğiniz anlamına gelmiyor.

umarım bir gün bu ülkede her anlamda adalet sağlanır ve ceza alması gerekenler cezalarını çekerler. kim olursa olsun.
  • pandora'nın kutusudur. açılması durumunda sonuçları kestirmek epey güç. ne var ki, varsayalım ki ifadelere ve itiraflara dayanarak geçmiş şampiyonluklar el değiştirmeye başladı; o zaman bu durumdan en zararlı kim çıkar biraz düşünün derim. kim bilir, belki anadolu'da farkında olmadığımız şampiyon veya şampiyonlar vardır...
  • güzel söylemis saint augustine "utanmamak kadar utanc verici bir sey yoktur" diye... ben olsam birak basliga yazi yazmayi, konu hakkinda konusmamayi tercih ederim. ama adam gelmis goz gore gore sikeyle kazandigi sampiyonlugu "aglaklar", "tinerciler" diye savusturuyor.

yazik ya vallahi. rakibinin karakteri onemli sey hakkaten.
  • (bkz: geriye dönük ağlama)

bunlar da bokunu çıkardı artık.
  • at hapı da serbestmiymiş o zamanın kitabında? gün gelecek o lobiniz zayıfladığı an adaletten küsküyü yiyeceksiniz.
  • hukuken beşiktaşa verilmesi garabet olur. işin vicdani kısmına gelirsek sadece biz teşvik verdiysek şampiyonluğun verilmesi benim için sorun değil. ancak beşiktaşın son hafta galatasarayın rakibi eskişehirspora teşvik verdiği cümle alem tarafından bilinen gerçek. bunu kabul etmeyenler sadece galatasaray hegemonyasından sıtkı sıyrılmış fanatiklerdir. bu ve üstüne beşiktaşı 33.haftada deplasmanda 2-0 yendiğimizi düşününce şampiyonluk benim içime siner. kupa hak edenin müzesinde