şükela:  tümü | bugün
  • başlık karakter sınırlamasına takıldı. peşinen özür dilerim.

olayı kısaca şu adresten okuyabilirsiniz:

https://www.duhuliye.com/…a-zaman-asimi-h31652.html

hukuk ile adaletin birbirinden farklı şeyler olduğunu ve hukukun da bir çeşit müsabaka olduğunu hatırlatmak isterim. bu açıdan bakınca eksik hukuk bilgilerimle yorumsuz kaldığım, vicdanen ise rahatsız olduğum karardır.
  • bu dava anca zamanaşımı nedeniyle inkar edilebilinirdi zaten. şikeyi yapan da yaptıran da itiraf etti.
  • resmi örtbas. yani diyorlar ki şike yapın ama hemen yakalanmayın.

eğer spor müsabakalarında buna müsaade ederseniz ülke futbolu şer yuvasına döner. dönecektir, az kaldı dönüyor.
  • zaman aşımı şikeyi yok saydırıyor öyle mi?

bu ülkede adaletin herhangi bir şekilde varolabileceğine dair hiçbir inancım yok benim.

sizin adaletinizi s.!
  • türkiye'de şike; kamu gücünü elinde bulunduran mehmet ağar, fetö gibi derin kirli örgütler sayesinde yapılabilir. bunlar iktidardan gitmeden de kirli dosyaları ifşa olmaz, ortaya çıkmaz. bu yüzden 1 sene içinde dava açma şansınız da olamaz. zamanaşımı kararı şikenin ikrarıdır.
  • ilginç bir aşım.

neyse fark etmez, şerefli beşiktaş'ımız başka bir random sene için itiraz eder.

biz de fancıklar olarak tabii ki destekleriz. maksat ağlamak olsun.
  • "şike davalarında zaman aşımı olmaz" kararı var uefa'nın. zamanaşımı ile reddi tavsiye eden tff'nin hukuk kurulunun, yandaş avukatlardan oluştuğunu düşünüyorum. beşiktaş uefa'ya giderse davayı seve seve açarlar.
  • oğlum siz salak mısınız salak taklidi mi yapıyorsunuz, zaman aşımı olsa ne olur olmasa ne olur, bir adamın beyanı var aynı dönemde yer alan adamların da inkarı. belge vs birşey var mı yok, birinin sözüyle iş mi yapılır salak mısınız?

2003’de delilli tapeli şike itiraf edildi, 2004’de şuan teknik direktörünüz olan adamın maç satma pazarlığı tapelere yakalandı bunlara bile bir şey yapılmadı gelip burada belgesiz bir işin peşinden mi gidiyorsunuz?

bir şey ifade etmeyen aşım.

edit: alaattin çakıcı’nınkini boynuna dolayan, fetönün futbol imamının teşvikleri sayesinde şampiyon olmuş, sedat peker’in altına yatan adam gelmiş bana laf etmiş. çok basit bir soru soruyorum, 2004’te maç sattınız mı satmadınız mı? tapelerle, delillerle maç satmanız yakalandı mı, sizin hakkınızda efsane yazarınız şerefsiz dedi mi? maç satan adamlardan her şey beklenir, maç satan adam haysiyetini, şerefini namusunu da satar.

edit2: ben de editliyim madem, dingille dingil olmak lazım yapacak bir şey yok, mesut bakkal ile gs’nin bir bağı yok söyledikleri bizi bağlamaz, nasıl ilhan cavcav’ın 2009’da teşvik primi verdiler demesi sizi bağlamıyorsa mesut bakkal da bizi bağlamıyor ama o fetö imamı sizin 2. başkanınız açık açık itirafı var teşvik primi verdim diye.

malatya konusunda da bir sik bilmeyen cahilsin biraz bilgin olsa o dönemde teşvik aldık diyen adamların malatya’da olmadığını bilirdin işte kulaktan dolmayla gelince böyle göt olursun, neyse akıllanırsın artık her hıyarım var diyene tuzlukla koşmazsın, #38448998 bu entride gerçekleri öğrenebilirsin.

bu ülkede her şey konuşulur fakat belgeli olan şikeler 2003, 2004 ve 2011 yıllarında yapılanlardır, 3’ünde de malum şeref arsızı takımın olması çok düşündürücü.

son edit: adama malatya olayında yer alan adamların o tarihte malatya’da olmadıklarını kanıtlıyoruz ama adam bunu bile götünden anlayabiliyor, işte bunlar hep malum takımının fazla şerefinden ve gururundan oluyor, her şeyin fazlası zarar diye boşuna demiyorlar.

en son edit: verdiğim entriyi okumuşsun aferin, öğrenmekten asla zarar gelmez tebrik ederim ama cımbızla çekmek yakışmamış, hele senin gibi şerefli, şeref arsızı takımın taraftarına hiç yakışmamış, okuduğuna göre ünal karaman da teşvik aldı dediğini görmüşsündür aaaaa ne ilginç ünal karaman o tarihte malatya’da yok, komple yok ama onun yerine eren talu’ya verdiği sert cevap var.

dediğim gibi başka takım oyuncularının söylemleri beyan olur bizi bağlamaz benzer bir çok söylem malum şeref arsızı camia için de var ama bu malum camia için somut olan tapeli şike bile yüz kızartmaya yetmiyor.

son son son edit: adam sürekli ağlıyor ama beni fanatizmle suçluyor, işte ülke gerçeği, en objektifim, dürüstüm diyen gazeteci rüşvetçinin, şantajcınun önde gideni bir ahlaksızdır, en şerefli takımız diye gezen takımın 3 ayrı yılda şikeye bulaştığı belgelidir, en ağlak adam da kendini objektif diğerlerini fanatik görür, ilginç insanlarız.
  • bence adalet hissini yaralasa da doğru karar.varsayalım ki galatasaray'ın şike yaptığını tff kabul etseydi 5 yıl sonra bir itiraf daha gelse beşiktaş da şike yaptı deseler ne olacak her sene şampiyon mu değişecek ya da geriye dönük maddi ya da manevi yaptırımlar nasıl uygulanacak?
  • uefa ya başvuru zamanı gelmiş demektir.