*

şükela:  tümü | bugün
 • 20.04.1986 tarihinde hasan ceylan denilen hakem müsvettesinin yönettiği maçta 2 uyduruk penaltı ile 2-1 kazanıp namağlup galatasarayın önünde averajla şampiyon olmasıdır.
  gençlerbirliği maçta 1-0 öne geçmişti. daha sonra beşiktaşlı oyucu arifin bile yapmadığı kadar çirkef bir atlayışla kendini yere attı. hakem penaltı verdi. daha sonra ceza sahasının yan çizgisinde top gençlerbirliği oyuncusunun göğsüne çarptı. hakem yine penaltı verdi.
  bu 2 penaltıyla beşiktaş 2-1 kazanıp averajla şampiyon oldu.
  beşiktaşlılar ankaragücü maçından dolayı 24 senedir ağlar. ama 30 senedir kimse bu maçtan bahsetmez. ufacık anaokulu çocuğuydum, ama o maçı çok iyi hatırlarım. babam o maçta hasan ceylana ettiği küfürler, o günden sonraki 30 yıl boyunca ettiği küfürlerin toplamından fazladır.
 • dünyanın en iyi şikesidir.
 • (bkz: #62721416)

  not: mesaj fasilitesinden yararlanamayan, göz korkusuyla kendini soyutlayan gençlerden en azından aramaya inanmalarını bekleriz.
 • suursuz hakemin maksatli gorulen hatasini besiktas'a maleden, kirmizi-oranj formaya sahip monser kulubun taraftarinin sictigi subjektif 'tespit'. ayni hakemin besiktas'a attigi golun izlenmesini oneririm.
 • beşiktaşlıların tutarsız şekilde aklamaya çalıştığı şampiyonluk.
  20 nisandaki maçtan sonra 6 maç daha yapılmış ve o 2 puan sayesinde şampiyon olmamış beşiktaş. arkadaş o maçı beşiktaş 1-0 kaybetseydi 2 puanlık sistemde 2 puan geriye düşecekti. diğer maçlar aynı şekilde sonuçlansa şampiyon olamayacaktı. (matematik özürlü insanlar için ilkokul matematiği)
  1996-1997 sezonunda ligin 29ncu haftasında (5 maç daha var) oynanan istanbulspor galatasaray maçını galatasarayın arifin sahtekarlığıyla kazanmasını şampiyonluğun şaibeli olduğunu iddia etmek için kullanıyorsunuz 19 senedir. o sene galatasaray 5 puan farkla şampiyon oldu.
  bence 2 puanı arifin sahtekarlığıyla haksız şekilde aldı. ama o maç 2-2 bitse de şampiyon olurdu. ama ne kadar beşiktaşlı varsa senelerdir o maçı anlatır.
 • 2 uyduruk penaltıyı görebilirsek inanabiliriz... yoksa bak şuradan siktir git.
 • beşiktaşlıların yüzsüzlükle savunduğu şampiyonluk.
  hakemin suratına çarpan şutun kaleye girmesini hakemden gol yedik ve yenildik şeklinde aktaran tipler hasan ceylanın uydurduğu penaltıları unutturmaya çalışıyorlar.
 • youtube ve benzeri sitelerde arama yapmayı bilmeyenler için link vereyim. görmeden inanmayacaklar görünce inanır belki.
  https://www.youtube.com/watch?v=jkm6pbem5do