şükela:  tümü | bugün
  • arada bayern münih ile 2 tane de eleme maçı oynayacağı takvimdir.

edit : bayern münih maçları hakkında yorum yapmak istemiyorum. beşiktaş bu 7 haftada 21 puan alırsa da kimse nasıl oldu diye sormaz 13 puan ile kapatsa da. bu virajı en kayıpsız şekilde atlatmamız gerekiyor. zor bir takvim. yine de 4 - 5 maçlık bir seri yakalanırsa sonu güzel olabilir. beşiktaşıma güveniyorum.

hedef en kötü ilk 2'ye girmek. şampiyonlar ligi'nde yer alma şansı kaçmamalı.
  • bursaspor 3 puan
    karabükspor 3 puan
    konyaspor 3 puan
    fenerbahçe 3 puan
    trabzonspor 3 puan
    gençlerbirliği 3 puan
    başakşehir 1 puan

at fava bekle.
  • eğer hem fener, hem beşiktaş kupa’da tur atlarsa fenerbahçe maçı öncesine 1 fener maçı daha yazın...
  • beşiktaş'ın 20 puan alarak liderliğe yükseleceği fikstür.*

(bkz: ironiden anlamayan nesile aşina değilim)
  • şampiyon olmasını istiyorum ama fikstür galatasaray’a nazaran daha zor. ayrıca şampiyonlar ligi maçları da beşiktaş’ı zorlar. şampiyon olması kolay değil.
  • herşey mümkün de matematiksel olarak 7 maçta 20 puan toplayabilirse doğrudan kupayı versinler.
    not:****
  • beşiktaş'ın havlu atacağı fikstürdür.
  • valla ben taraftar olarak o fikstüre nasıl dayanacağımı bilmiyorum, takım ne yapacak göreceğiz.

bu fikstürün ilk 2 haftasında üstteki ikili ile farkı azaltabilirsek(şu an 5 ve 6, bunu en azından 3 ve 4 seviyesine indirebilirsek) takım ligin kalanına motive olacaktır

şu an için söyleyebileceğim tek şey bursa maçının çok ama çok önemli olduğudur. yine cuma oynayacağız, bizim gibi üstteki ikili de deplasmanda(birisi konya diğeri sivas) cuma akşamını 3 puanla kapatmamız halinde haftasonu çok keyifli bitebilir bizim için.

bursa'ya en son ne zaman puan verdik hatırlayamamıştım, mecburen maçkoliğe baktım, 2013 de yenilmişiz. 4 sene 9 maçtır galibiyet. bursa'nın durumu ortada.

aradaki kupa maçına rotasyonla çıkılmalı kesinlikle. iç sahadayız, rakip gençlerbirliği. gerekirse biz de bu kupayı bırakacağız.
  • bursaspor (d) -- 3 puan
    karabükspor - 3 puan
    konyaspor (d) - 3 puan
    =========bayern (d) - allah koruyacak artık orada
    fenerbahçe - 3 puan
    trabzonspor (d) - 1 puan
    genclerbirligi - 3 puan
    =========bayern - allah koruyacak artık burada
    başakşehir (d) - bayern maçının sonucuna göre 1 veya 0 puan

16 veya 17 puan alır beşiktaş diye düşünüyorum. trabzonspor'a karşı son yıllarda dış sahada başarılıyız. 3 senedir de yeniyoruz diye hatırlıyorum, ama rıza o maçın hazırlıklarına şimdiden başladığı, takımını aşırı motive edip, sezonun en büyük hedef maçı olarak düşüneceği için 3 puan yazamıyorum. fenerbahçe maçı ise biraz bayern munich maçıyla alakalı, ama benim bugün izlediğim fenerbahçe'yi yener beşiktaş.