şükela:  tümü | bugün
  • toplamla net arasindaki fark, "bir yerlerden para gelecek" olan borc aksdfaf. cok feci bilanco okurum askdfasf.
  • liverpooldan bi sekiz daha yemesi halinde karşılamayı tahaüüt ettiğim vasat borç. 7 veya 9 olursa iş yatar ama biz sekiz pardon beşiktaşı sekiz sayısına olan hürmetinden sevdik.
  • bazılarına kapak... lan bir yanlışlık var gibi.. neyse siktir et olduğu kadar. götünüze girsin amk.
  • bir galatasaray borcu kadar popüler değildir. daha delikanlı daha serseri bir borçtur. destursuz ağzınıza almayın o borcu canınızı sıkıyorsa taşın altına elinizi sokun ödeyin dediğim borç.
  • kulübünün dilenci gibi verdiği hesap numarasına para yatırarak, rezilliklerden rezillik beğenen ağır beyoğlu yosmalarına dert olmuş borç. sizin ben olmamışlığınıza, olamamışlığınıza sokayım amk iyi gün dostu göt oğlanları sizi. tarihinden bi haber, düşük bel pantolon ile ortalarda dolaşan siktiğimin liselileri sizi.

not: normalinde ve hatta rakı masasında, renklilerle hiç küfür etmeden futbol muhabbeti yapabiliyorum. lakin buraya gelince şiraze bir şekilde kayıyor lan. vay amk. nasıl bir nefretse demek ki.
  • asgari ucretle gecinmeye calisan super zekalilarin hakkinda "3-5 bisey atariz ehi ehi" muhabbeti yaptigi borctur.

obur tarafta da borc odeyerek kulubu satin alabilecegini dusunenleri de ortaya cikarmistir. mesela kulubun 100 milyon dolar daha borcu olsaydi 400 milyon dolara, hic borcu olmasaydi da bedavaya satin alinabilirdi di mi? zaten daha once ingilterede bir takima bul olduysa dunyadaki her yerdeki her takima bu olacak demektir.

iste buyume gelisme caginda protein eksikliginin sonuclari...
  • beşiktaş'la ilgili her gelişmeye (iyi veya kötü) ışık hızında yorum yapan "rakip" takım taraftarlarının ruh halini anlamaya çalışmaktan yoruldum. beşiktaş'ın borcu bile adamlara/kadınlara dert oluyor nedense. beşiktaş oyuncu alır, "umurumda değil ama bik bik bik", beşiktaş maç kaybeder, "umrumda değil ama bik bik bik", umurunuzda değilse o güzelim parmaklarınız yormayın, kendi takımınızın başlıkları müsait, yazıverin oralara. ama olmaaaaz, nasıl bir şişlik varsa artık yüreklerinde, inmiyor bir türlü.
  • beşiktaş'ı ilgilendirir.
  • kasım ayında 1.117.772.030 tl iken şubat ayında artarak 1.214.149.589 olarak açıklanmıştır.

o kadar oyuncu falan satmışken neden borcun arttığını, gelecek paraları, stad gelirlerini, sponsor gelirlerini falan bilen biri açıklarsa ve borcun ne zaman sıfırlanacağını söylerse memnun olurum.

bunu neden soruyorum, çünkü böyle büyük meblağlı borçlar azalınca kendim ödemiş gibi bir huzur dalgası kaplıyor içimi. evet bu aralar böyle rahatlıyorum. intihar yasakdı bizde yüzümüzü astık.
  • borcunun kasım ayından günümüze artmasının iki tane büyük sebebi bulunuyor;

- kasım 2015'ten nisan 2016'ya kadar %4 artan euro kuru (futbolcuların alacakları ağırlıklı olarak euro)

- kulübün üzerindeki finansal yükümlülüklerden ileri gelen faiz borcu

maalesef kulüplerimiz çok kötü yönetildikleri için yüklü miktarlarda, yüksek faizlerle döviz borç batağına saplanmış durumdalar. kurlardaki artış bu nedenle iki kere vuruyor herkesi. yapılması gereken düzgün planlama, finansal sürdürülebilirlikle birlikte ilk aşamada yıllık ücretleri düşürmek ve banka borçlarını kapatmaktır. yoksa hiç kimse düzlüğe çıkamaz (stad açılışları ve store gelirleri bu tür harcamaları kapatmakta yetersiz kalacaktır)