şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'ın araplara satılması başlığını görür görmez aklıma gelen aktivite. zamanında bu tip öngörülerde bulunulmuş, fenerbahçe'nin galatasaray'ı satın alması mevzuu gündeme gelmiş ama hayata geçirilememiş.

  şimdi aga ben şunu anlamıyorum, bizde bir yabancı hayranlığı var malumunuz. yok efendim biz yapamayız, onlar yapar, hem onlarda para var v.s v.s nedir bu yabancı hayranlığı cidden anlamıyorum. bunlar hoş şeyler değil. insan belli bir zamandan sonra üzülüyor. kendi takımımız dediğimiz, canımız kanımız dediğimiz, uefa kupasını ülkemize getiren camia dediğimiz takımımızı araplara (hemde afedersin götü boklu araplara) satmak hiç akıl kârı gözükmüyor. neymiş araplarda para varmış, para var ama koskoca bir camiayı yönetmek bambaşka. bu işler ciddiyet istiyor.

  peki neden araplar yerine bir başkası değil de, illa beşiktaş satın almalı galatasarayımızı?

  sorunun cevabı o kadar basit ki, insanın soruyu okurken bile gülesi geliyor yeminler olsun:) yahu beşiktaş'ın başında kim var kim? söyle bana arkadaşım, beşiktaş'ın başında kim var? fikret orman değil mi? fikret orman var beşiktaş'ın başında, beşiktaş başkanı fikret orman değil mi? peki fikret orman ne yapıyor da, beşiktaş'ı bu zorlu dönemeçlerden kazasız belasız çıkartıp düzlüğe çıkartıyor? yönetim biliyor adam yönetim. tekrar ediyorum, bunlar öyle kahvehanede dillendirilicek şeyler değil. şurada biz bizeyiz, biz bize benzeriz diyorum ve hepinizi yeniden ciddiyete davet ediyorum.

  fikret orman beşiktaş kulübünün başkanı olduğunda enkaz devraldık dedi mi? dedi. bilmem kaç tane davalık dosyayı önünde buldu mu? buldu. beşiktaş'ın yeni stadyumu için tek bir başvuru bile yapılmış mıydı? hayır. bir önceki başkan cebinde senet ile geziyor muydu? evet. bunlar sadece medyadan bildiklerimiz. peki fikret orman ne yaptı? önce yönetim kurulunu topladı, bütün sorunları masaya yatırdı ve sağlıklı çözümler aramaya başladı. işe, ferrari (araba olanı değil) dediğimiz eski futbolcumuzdan başladı. adam alacaklarını istiyordu, dava açmıştı, fikret orman gitti bir konuşma yaptı kendisiyle ve alacaklarını ölme eşşeğim ölme vadeleriyle taksitlendirdi. bu teknik hayata geçirilince diğerleri için de emsal teşkil etti ve önündeki davalık dosyalar bir bir ortadan kaldırıldı. kulüp birazcık da olsa rahat nefes almıştı. sonra döndü taraftara dedi ki; feda. hoppala yavum yaz geldi edasıyla taraftarı öyle bir gaza getirdi ki, sorma gitsin. kartal yuvası dediğimiz mekan ürün yetiştiremez oldu ürün. insan hayret ediyordu, çünkü ortada hiçbir somut başarı yoktu ama taraftar kulübüne sahip çıkıyordu. sonra seninki gitti anıtlar kurulu'ndan izin aldı, sonra inşaat ruhsatı aldı ve stadı yıkmaya başladı. bunu yaparken devlet de az taş koymadı önüne. 30 cm için stadın inşaatı bile durdu hani. yaşanılan süreci unutanlar için paylaşmakta yarar görüyorum, nacizane; #45420236.

  beşiktaş nefes alır vaziyete geldi, bu güzel gelişmelerden sonra eski başkanı cebindeki seneti unutur hâle geldi. artık kulübün yapılanmasının son halkası olan transfer görüşmelerine hız vermesi gerekti. gitti salih uçan'ın peşinden koşuyormuşuz gibi yaptı ve oğuzhan'ı aldı geldi. gitti diego'nun arkasından yardırıyormuşuz gibi yaptı ve sosa'yı aldı geldi. gitti van persi için ölüyormuşuz gibi yaptı ve gomez'i aldı geldi. bunlar olurken önce şekli şemâli yerinde biliç, sonra şenol hocayı aldı geldi. şenol hoca ile oturdu, fazla değil beş dakika konuştu ve ozan tufan için devredeymişiz gibi gözüktü. falan fişman işte, yaptıkları ve sonuçları tek tek ortada. boyko daha dün uefa tarafından yılın kalecisi mi seçildiydi neydi, gitti bu yoklukta onu da aldı geldi. bunları güle oynaya yapıyor olması da cabası bu arada. şunu da ekleyelim, ffp doğrultusunda adımlar atıyor fikret orman. öyle fenerbahçe gibi har vurup harman savuramaz yani.

  bunları neden anlatıyorum?

  yönetmek bir sanattır. şimdi kazın öteki ayağına geçeyim, geçeyim ki konunun vehameti daha da iyi anlaşılsın. oldu ya hadi, beşiktaş galatasaray'ı satın aldı ve yönetim dört sene önceki gibi enkaz devraldık cümlesiyle start verdi. bakın bu tecrübe ve yaşanmışlıklarla olabilecekleri düşünebiliyor musunuz siz? hamit altıntop 2.5 milyon euro gibi kemiksiz bir rakam alıyor değil mi galatasaray spor kulübümüzden? fikret orman'ın önüne koydular bu arkadaşımızın daha önceki yönetim tarafından yapılmış sözleşmesini diyelim, sonuçlarını hayal bile edemiyorum. burak yılmaz, umut bulut, sabri sarıoğlu gibi futbolcular galatasaray taraftarının pek sevmediği isimler gördüğüm kadarıyla. kaç dakikasını alır sanıyorsunuz fikret orman'ın, bu isimleri güzel rakamlara okutması için? sadece tek bir örnek vereyim, demba ba gibi bir adamı, çin'e sattı bu adam 13 milyon euro civarı bir paraya. çin diyoruz çin, sonrası japonya ondan da sonrası uçsuz bucaksız okyanus arkadaşım, devam edeyim dersen boğulursun lan. hiç forma giymemiş atınç adında bir futbolcumuzu, gitti hemde ikinci ligden bir alman takımına rekor rakama sattı. geldi, demba ba'dan gelen paralarla sanırım sekiz tane transfer yaptı. bak şimdi de gökhan'ı okutacak a.madrid'e ama şeytanın bile (rıdvan insanımız değil) aklına gelmeyecek şeyleri oturmuş plan dahilinde yürürlüğe koymuş adam. aras, delgado, töre üçlüsündeki alengirin herkes farkında yani. yolunu yaptı ve işi çoktan bitirmiştir emin olun hani. aklıma gelmişken bu adamın zekasını perçinlemek adına, sizlere ufak bir örnek vereyim; stadımızın ilk kazması vurulduğunda 1 yıl sonra bitiyor demişti. hadi biz tinerciyiz bizi komple geç ama ülke olarak bu adamın cümlesine kimse yok artık diyememişti. hele hele biz beşiktaşlılar, eblek eblek birbirimize bakıyorduk arkadaşım. 1 yıl sonra bitiyor fiyuu diye ortalarda geziyorduk. sonra 6 ay dedi, sonra bir 6 ay daha, sonra haftaya netleşire döndürdü işi ve işte geldiğimiz sonuç yine ortada. üç yıldır göçebe hayatına alıştırdı bizi sağolsun. yarın çıkıp da; ''beyler bu ayar iyi, şampiyon olursak stadımız bitse de yine hep deplasmanlarda oynayalım'' dese kimse gıkını çıkartmaz. dediğim gibi yönetim, yönetmek gerçekten sanattır arkadaşlar. fikret orman'da, ortaya çıktığı ilk günden beri bu işi çok güzel yapıyor.

  kimseler gurur meselesi yapmasın rica edeceğim. daha dün rahmetle andığımız sefa kalya denilen insanımız, fenerbahçe tribünlerine mâl olmasına rağmen orjin icabı beşiktaş kapalısından çıkma bir merhumdur. hakeza hamza hamzaoğlu'nun fenerbahçeli olması nasıl hazmedildi ise, bu gibi yönetimsel olaylar da hazmedilebilir ve tolöre edilebilir kanaatindeyim. çok afedersiniz ama asırlık çınar dediğimiz galatasarayımızı, müzesi sayısız kupa ile dolu bir camiamızı elin götü boklu araplarına satacağımıza, iş bilen ve geleceğe yatırım yapan insanlarımızın elinde çok daha güzel yerlere getirmek hepimizin elinde. lütfen kendi insanlarımıza ve yapabileceklerimize güvenelim artık.

  riva'da sıkıntı mı var? lütfen fikret orman'a güvenelim. galatasaray adasını satmak mı istiyoruz? rica ediyorum fikret orman'a güvenelim. burak yılmaz'a talip mi var, umut bulut formsuz mu, sabri sarıoğlu kardeşimiz yolsuz mu? lütfen fikret orman'a güvenelim. bizler zamanında güvendik pişman olmadık, sizlerde güvenebilirsiniz kardeşlerim.

  kırıcı olmadan tartışalım, galatasarayımız için çözüm yolları arayalım ve yaşanılan bu kaostan el birliğiyle çıkalım istedim. benim aklıma direkt fikret orman başkanlığındaki bir galatasaray camiası geldi. kimseler gücenmesin.
 • (bkz: koy amına sat gitsin sat sat sat)

  hatta sene sonuna kadar bedelsiz fener'e kiralayabiliriz.
 • kadroda 30 topçu olsa hepsine 1000 eurodan 30.000 euroya alınabilir gibi duruyor. başkan pazarlıkla 25.000'e bitirir. olur bu iş. benim kafama yattı.
 • (bkz: tldr)
 • bence alalım seneye büyük paralara avrupa liglerine satabiliriz aa bi dakka avrupa'dan men cezaları var en iyisi katar ligine satalim sabri de iyi piyasa yapar diye düşünüyorum.
 • bence hiç gerek olmayan satın alma işlemi. siyahbeyaz'ı, sarı ve kırmızı ile kirletmeye gerek yok.
 • eğer fikret orman'ı tanıyorsam, bonservis ücreti de ödemeyiz.