şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başlık başıma kalmış. ilgili kişi "gönül ister ki bayern 8 9 atsın." diyordu. ilk giri için, buyrun
    --
    ben fanatik bir fenerliyim. ama karşı çıktığım bir tespittir. çünkü renklerini balkan ve çanakkale savaşlarında bırakıp siyaha bürünmüş türkiye'nin en köklü ve şanlı takımlarından biridir beşiktaş.

itici olan, her an birbirlerine ana avrat küfür eden olgunluğa erişememiş taraftar kitlesidir. medyadaki asalaklardır. bazen de yöneticilerdir. ve her takımda böyle itici taraftar kitleleri ve isimler vardır.

gönül ister ki beşiktaş bayern'i elesin!
  • beş kuruşsuzken sempatik olan birinin aniden zenginleşince görgüsüz olup itici olması durumu ile aynıdır.
  • saçları jöleli, artist bakışlı imparator fatih terim varken, şenol güneş gibi üniversite mezunu (üstelik de öğretmen), saçına jöle sürmeyen, yaşına başına bakmadan hala spor yapan şenol güneş'i teknik direktör yapmasından belli zaten...
    neymiş? milli takımı zamanında dünya kupası'nda üçüncü yapmış?
    adam kebapçı dövmüş mü, milli takımdaki tazminatını kör kuruşa kadar almış mı, ona bakmak lazım.
  • kulübe yapılan her türlü haksızlığa, hakem oyununa, çelme takmaya, medya baskısına rağmen halen ayakta kalıp mücadele eden takım hakkında ileri geri sallayan bazı kıç yalayıcılarını rahatsız etmiş onları itmiştir.
  • aha işte buyrun adam "biz iticiyiz kardeş malzeme bu" dercesine şenol güneş ile fatih terim'i karşılaştırmış şu başlıkta. aynen kardeş fatih terim kebapçı bastı şenol güneş öğretmen o yüzden ft>şenol
  • normal olan durumdur.

bunun üzerine uzun uzun tespit kasan adam da net şekilde iq problemleri yaşıyordur.

başarısı artan takım rakiplerinin gözünde iticileşir. fenerbahçede de aynı durum yaşanırdı, galatasarayda da. başakşehir şampiyon olma ihtimali varken bile iticileşiyor. lütfen kalkıp futbol takımı taraftarlığının kişilik şekillendirdiği ve aynı takım taraftarlarının benzer kişilik özelliklerine sahip olduğu çıkarımını yapacak şu ortaçağ cehaleti içeren çıkarımları yapmayın artık.

o nedenle bir beşiktaş taraftarı olarak şunu diliyorum. umarım çok daha fazla iticileşiriz. o “ beşiktaş yaa cnm benim sempatik şeylerr” geyikleri günlerine bir daha dönmek falan istemiyorum.
  • başarısız olduğu dönemlerde ağlak ama sempatik olan beşiktaş biraz başarı yakalayınca itici gelmeye mi başlamış? peki hic beşiktaş taraftarına sordunuz mu sizin camialariniz hakkindaki görüşünü? dün de iticiydiniz bugün de iticisiniz diyeceklerini biliyorsunuz zaten.

neden öylesiniz hemen açıklayalım o halde;

gecmiste de iticiydiniz, çünkü hiçbir zaman adil oyundan yana olmadiniz, kimse sizden beşiktaş'ın hakkını korumanizi beklemiyor tabiki, ama yanlış olana yanlış diyebilmek yerine, hakki yendiği için serzenişte bulunan bi camiayi aglak olmakla alay konusu yaptınız kendi aranizda. samimiyetsizliginizin ve iticiliginizin ilk görüldüğü noktaydi burasi. ve bundan hic rahatsizlik duymadan besiktasin haksizliga uğradığı her oyunda elde ettiginiz haksiz basariyla gururlandiniz.

bugün hala iticisiniz neden mi;
    dün aleyhinde yapılan hatalar yüzünden ağlak diye alay ettiğiniz camia gibisiniz şuan, aleyhte nadiren yapılan hatalar sonucu her maçtan sonra ağlayan bi teknik ekiple lehinize yapılan her hatayi kabul görüp aslinda adalet değil ayricalik talep eden karakterler olduğunuz için iticisiniz !

ve aslında neden iticisiniz biliyor musunuz?

sizin zorunuza giden bi şeyleri koca bi camiayi yaftalamak adina kullanabilme arsizliginiz, beşiktaş camiasi hakkinda hadsizce konusabilme cesaretini gostermeniz sizi itici yapan detayların liste başı maddesi aslında!

not; bütün ithamlarim başlığı açan zihniyetteki bireylere yöneliktir, futbolu insan ayrıştırmak ve kutuplastirmak için kullanan bu ahmaklar yolda gördüğü rakip takım formalı insana satasir, kavga eder, ahlak degerlerine önem vermeden saygisizca konuşur.

ifade edilen hiçbir düşünce ulkede futbolun nasil bi çöplük oldugunun farkında olan yazarlar için değildir. lütfen alinmayiniz ve futbolu sevmeye devam ediniz. futbol güzeldir, kötü olan insanlardir, anlik suursuzluk içeren tavirlar ile kötülerden olmayiniz.
  • niye dedirtir. 2 senedir ligde ve derbilerin yüzde 90'ında renklilere itelediği için mi acaba? ayrıca itici babanızdır kupalar da size girsin.
  • dedi
    itici adam
  • tineri belirli bir miktara kadar ben de destekledim.ama bu kadarı fazla oldu.