şükela:  tümü | bugün
 • galatasaraylı tarihçi tamer kayacan'ın editörlüğünü yaptığı atina merkezli yakın tarih dergisinin iddiası.

  http://i.hizliresim.com/le4gbr.jpg

  aslında olaylar iddia boyutunu aşmış durumda zira hatıratlar önümüze seriliyor. ahmet refik altınay'ın ağzından (ahmet bey sonradan kör olduğu için) kız kardeşi afife hanım eliyle (kötü bir türkçeyle) kağıda dökülmüş.

  http://i.hizliresim.com/g34njr.jpg

  "mehmet şamil bey'in gönlünden büyükçe bir kartal kuşu geçiyor. lakin o vakit tek bir kumaş var idi. onu da güz sonu yanko'dan almışlar. rumi berber'in peder beyi akıl veriyor. hepsi yazlık kısa kol. kış gelecek kar buz tutacak kimsenin umru değil. yeni bir takım diktirmeye imkan ihtimal yok. soba hiç sönmüyor. bizim ahmet fetgeri frenk işi löküsle çıkageldi. çocuklar bir sobanın etrafından ayrılmıyor. birazıyla ısınıp kurulanıyor, fazla gelen havr (tiner) elden ele dolaşıyor. bir sarhoşluk bir afiyet. mehmet şamil ilk bahiste bir hissiyat alamadı. sonradan hamza ile ziya bunları kapı duvar saklıyor. bu hal vaziyet iki üç ay devam etti."

  (kaynak: papa 2. sebahattinus gizli arşivleri, kardinal ömer boztilki, vatikan merkez)
 • fransızlarla birlikte takım kurmaktan iyidir. aynı fransız seviciler daha sonra başkaları ile yakınlaşıp kendilerine hep bir sahip aramışlardır.
 • (bkz: eksini verdim)
 • kurucu ve 1. başkan mehmet şamil şhaplı.

  saint joseph fransız lisesi mezunu.

  deniz yolları idaresi'nde memur ve kontrol müfettişiydi.

  şeyhül harem (medine'deki kutsal türbenin muhafızı, koruyucusu ve peygamberin kabrinin bekçisi), sultan abdülaziz'in yaveri, osmanlı ordusu generali şhaplı osman ferit paşanın oğlu.

  tarihte dağistan aslanı diye geşen şeyh şamil'in torunu. yani annesi emire nefiset hanım, şeyh şamil'in büyük oğlu olan gazi muhammed'in tek kızı.

  ve ortaya çıkan belgeyle aslında tinerci olduğu ortaya çıkıyor. tarihi aydınlattığınız için teşekkür ederiz. şimdi siktir git.
 • galatasaraylıların gözünden (bkz: odaya girdiğimde tiner şişesini sıvazlıyordu)

  not: kartal ulan!
 • atütürk'te alkol masasında ülke kurmuştu zaten.

  okulunda fransız bayrağı sallayan, fetö sohbetlerinde himmet ve dua ile şampiyonluklar kazanan, her sene saray ziyaretleri yapan, forma reklamını fetö den tutukalananların şirketlerinden sağlayan bir takımın taraftarının hezeyanı olana açıklama.

  beşiktaş'ın kurucuları tiner mi çekiyordu bilemem ama; vahap beyaz, ahmet çakar şerefsizsin galatasaray.

  not: fb

  edit: imla
 • herif üşenmemiş mizansen kağıt, dergi, osmanlıca el yazısı, türlü zamazingo hazırlamış, millet de ciddi ciddi cevap vermeye çalışmış filan te allaam. başka işiniz mi yok la.

  tanım: atkafası.
 • konu dışı; yahu şu galatasaray'a fransız diyen fenerbahçeliler kendi takımlarının ali sami yen tarafından yapılan girişimlerle kurulduğunu bilmeyecek kadar tarihinden yoksun mu?

  konu içi; ucuza kafayı bulanların kurduğu iddia edilen bu takım, milli takıma tüm oyuncularını vererek ay yıldız almıştır.

  tanım, gerçekçi gelmeyen iddialardır.

  not: adettendir; karşıyaka!

  edit: kendi tarihini bilmeyenlerden mesajlar aldım, tek tek yazmaktan usandım, lan olm ilk kurucunuz kim lan sizin? daha onu bilmiyorsunuz. ülke için rte, fener için azize zannediyorsunuz sadece.

  galip kulaksızoğlu adını bir araştırın la, bu kadar cahil olmayın.
 • bir kişinin yazdığı şeyden gaza gelip ağlaşan eşeklerede gülmemek elde değil. (bkz: swh)

  neyini ciddiye alıyorsunuz, büyüyün amk.