şükela:  tümü | bugün
 • 4 mayıs 2018 tarihinde türkiye futbol federasyonu hukuk müşavirliği tarafından talep edilen durumdur.

  http://www.tff.org.tr/…spx?pageid=1294&ftxtid=29167

  hukuk müşavirliği'nce 04.05.2018 tarihinde profesyonel futbol disiplin kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.
  beşiktaş a.ş. kulübü'nün 03.05.2018 tarihli fenerbahçe a.ş.-beşiktaş a.ş. ziraat türkiye kupası müsabakasında yer almaya hak kazanmasına rağmen sahaya gelmemesi suretiyle "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle 2017-2018 sezonu türkiye kupası müsabakaları statüsü'nün 8/1. maddesi ile futbol disiplin talimatı'nın 46. maddesi uyarınca pfdk'ya sevkine karar verilmiştir.

  http://www.tff.org/…2018-turkiye-kupasi-statusu.pdf

  madde 8 – sair hükümler
  (1) türkiye kupası müsabakalarında yer almaya hak kazanmasına rağmen müsabakada yer almayan kulüp hakkında, hükmen mağlubiyet kararı verilmekle birlikte o sezonki türkiye kupası müsabakalarından ihraç edilir ve takip eden sezonda türkiye kupası’nda yer alamaz. ayrıca, türkiye kupası’nın ticari haklarından elde edilen gelirlerin dağıtımına ilişkin olarak hiçbir talepte bulunamaz.

  http://www.tff.org/…ar/futbol-disiplin-talimati.pdf

  madde 46 – talimatlara aykırı hareket
  (1) futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, tff düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır.

  (2) tff tarafından düzenlenen liglere ya da kupalara katılmayan kulüpler aksine bir düzenleme bulunmadığı sürece bir alt lige düşürme cezası ile cezalandırılır.

  not: düşürmezseniz orçosunuz ulan! gerekirse balkan liglerinden birine katılırız yine de sizin bu pisliklerinize boyun eğmeyiz. tüm haysiyetsizlere inat. siyah ulan!
 • madde 46 – talimatlara aykırı hareket
  (1) futbol ile ilgili mevzuat hükümlerini, tff düzenlemelerini, futbol oyun kurallarını
  ihlal eden kişi veya kulüpler, bu hususta ayrı ceza hükmü bulunmadığı takdirde bu talimatta
  belirlenen disiplin cezaları ile cezalandırılır.
  13
  (2) tff tarafından düzenlenen liglere ya da kupalara katılmayan kulüpler aksine bir
  düzenleme bulunmadığı sürece bir alt lige düşürme cezası ile cezalandırılır.

  http://www.tff.org/…ar/futbol-disiplin-talimati.pdf

  olur be anam. gider oynarız nedir yani?

  size kul olacağımıza...
 • futbol disiplin talimatı 46. maddeye göre gerçekleşebilecekmiş gibi görünen ama türkiye gerçeklerinden uzak durum.

  (bkz: vaziyet alın)
 • tek cümleyle özetlenebilecek sevk.

  (bkz: ebesinin amı ali sami)
 • kupaya katılmak ile kupa maçına çıkmamak arasındaki farktan ötürü gerçeklemeyecek hadisedir.

  beşiktaş bu sene kupaya katılmış sadece bir maça çıkmamıştır.

  edit: imla
 • biz maca cikmama karari aldik, tum baskilara ragmen cikmadik, kararimizin arkasinda durduk. eger basta federasyon ve kurullari olmak uzere maci kaldigi yerden oynatmak icin elinden geleni yapan odaklar da verdikleri kararin dogruluna inaniyorsa, delikanli gibi kararin arkasinda dursun ve kume dusursun bizi. biz hakki yeten’lerin kulubuyuz, gucu yetenlerin degil. hodri meydan.
 • tepki toplamamak ve lig'de dönen parasal rant sebebi ile yapılamayacak olan öneri. üç büyüklerden birisinin şike yaptığı ispatlansa bile ligden düşürme zor. çünkü türkiye bir sistem ve hukuk devleti değil. sadece para, menfaat ve makam-iktidar geçer ilke bu ülkede. kitleleri böyle boş beleş eğlencelerle güdüyorlar.

  edit: tek replikli basrol isimli yazar küfür ederek okuduğunu anla, maça çıkmadığı zaman değil kupaya katılmadığın zaman lig'den düşürülüyor, demiş. acaba kim okuduğunu anlamıyor... ben düşürülsün dedim mi? demedim. düşürülmesi gerekir dedim mi? demedim. düşürülemez göt ister demeye getirdim. çünkü tek geçer şey para kazanmak, sponsor ve yayıncı firmanın para kazanması ve para kazandırması, bizim futboldan anlamayan vatandaşlarımızın maçlara gitmesi ve götünü kaldıramayan topçulara milyonlarca lira kazadırması asıl olay. adalet, fairplay ve kalite değil futbol türkiye'de. düşürülmesi gerekse de düşüremezler, burası italya, almanya, ingiltere değil. sidikli slovak mili takımı kadar a milli takım kuramadığın boktan bir memleket ve boktan bir ligin var. taraftar da bunlar gibi ağzı bozuk, stadlarda ve sokaklarda yaratık gibi hareketlerde bulunan andavallar. hukuka gelince, evet alınan federasyon kararları çok hukuki ya hukukla alakası yok bu işin, kural varsa uygulanabilir diyorsan her şeyden bihabersin. bu maçta kim haklı kim haksız niçi açıklanmıyor? maça hakem mi ara verip devam ettirmedi, tatil olacal dedi, yoksa beşiktaşlı topçular biz maça çıkmayız devam etmeyiz mi dedi de hakem öyle mi tatil etti? yani maça devam mı edilmeliydi yoksa fenerbahçe hükmen mağlup mu olmalıydı. bu olay eğer apaçık net ise ve kural belli ise nedn tartışma var, neden her şeye maydanoz olan rte maça dair yorum yapıp federasyona emir veriyor. başka memleketlerde bu kararlar cumhurbaşkanınca mı belirleniyor...
 • sıkıyorsa yapsınlar amk! o federasyonu tüpçünün götüne sokarız merak etmeyin.

  @kulplubeygir adli caylagin şöyle bir görüşü var;

  düşürürlerse beşiktaşlı olmazsam siksinler.

  not: şimdilik gs

  kisaca gider oynarız biz birinci ligde sıkıntı yok..ama ne yapacagimizi da biliriz..!!!
 • düşürmeyen en adi namerttir.
 • ilgili maddeye göre ligden düşürülme söz konusu değildir. muhtemelen beşiktaş'ın önümüzdeki sezon kupadan men edilmesi yönünde bir karar çıkacaktır.