şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle başlık çok güzeldi ortayı boş geçemedim changedman'e teşekkürler.
    renkliler dediğimiz , sarışın kızkardeşler malumunuz.

şöyle bir 90'lara gidelim; feneri 5 lediğimiz gs'nin fetö piçinden önce süründüğü zamanlara. manzara 3 aşağa 5 yukarı buydu zaten. serdar bilgili efsane başkan'dan (bkz: süleyman seba) aldığı emaneti şerefiyle hakkıyla taşırken "birşeyler" oluverdi. bir kabus çöktü beşiktaş'ımın üzerine adı malum. (bkz: tüpçü) bu başlangıcı ve artıklarıyla geride kalan 10 yıl yalnızca 1 şampiyonluk alabildik bu karanlık yıllar yeni yetmelerin sağda solda "beşiktaş 3.büyük yea" sayıklamalarını beraberinde getirdi. fikret ormanı ve düşünce yapısını vs eleştirebiliriz ama bu adam bize kaybettiğimiz yıllarımızı, çocukluk anılarımızı geri verdi. şike yapan, çalan hile yapan himmetle çoşan bir kalabalığın üzerine de kabus gibi çöktük evet! en az onun kadar bu aydınlığın sahibidir şenol güneş. şenol hocamın 1 şampiyonluğunu gaspettiniz ama o sizi karanlığa hapsetti beyler kabul edin himmetsaray'a değinmiyorum bile, o takım daha çok şey yaşayacak, küme bile düşebilir.(bkz: 2010-2011 yılı süperlig şampiyonu trabzonspor)
  • yetti be kardeşim bu ne yüzsüzlük ya. azıcık efendi olun, altı üstü bir top tepme işi. ne anlamlar yüklüyorsunuz götü boklu cahil adamların oyununa.
  • fenerbahçe'den 6, galatasaray'dan 7 şampiyonluk geride olan bjk'nin kabus gibi çökmesidir, evet.
    ayrca o fetö'yü öyle bir sokarlar ki götüne anneciğin gelse çıkaramaz amın oğlu. ihsan kalkavan ne sikimdi de bjk'nin bayrak adamlarından biriydi!?
  • 25 sene önce şampiyonluk sayısında 2. olan takımın renklilerin üzerine çökmesidir. yoksa fetö-mesut-ağar'dan önce mi demeliydim? belki 25 sene sonra da 1. olacaklar.
    onu ağzınızı yaya yaya 3. büyük derken düşünecektiniz.
  • beşiktaşın 15 şampiyonluğu vardır.
    eğer tilkilik yapıp "omo süz ükü şompüyonluğuu hedöhödö" diyeceksiniz. galatasaray'ın fetöyle aldığı 6 şampiyonluğu sileceksin önce! bak fenere hiç gelmiyorum ya da dur geleyim lan
    şike tapeleri
  • renkli diyerek aşağıladığını sanan ergen tespitleri içerir. 8taş mı demeliyim ben şimdi seviyene inebilmek için?

şaibeli 2 sene üst üste şampiyon olmuş konuşuyor görmemişler. tff başkanına borçları bittiyse artık biraz daha adil bir sezon izleyebiliriz. tüpçü diye dalga geçtiğiniz adama çok şey borçlusunuz, sadece para değil.
  • nasıl çöktüysek ikiyi bir sayanları da gördük.

fetö ve şike ile kazandıkları şampiyonlukları sayıp, uluslararası platformda kabul görmüş 2 şampiyonluğumuzu yok saymaya da çalışıyorlar.

80'lerin 90'ların manşetlerine baksalar gerçeğin ne olduğunu görürler. çocukluğumda fenerbahçe maçlarında beraberlik bile kayıp gelirdi ki öyle üzüntüleri anımsamıyorum bile.

beşiktaş'ı kolej takımı olarak nitelendirirlerdi spor çevreleri.

2 sene önce dalga geçmeye çalıştığınız bir söylemimiz vardı. "o sene bu sene bundan sonra her sene" diye. hah işte. iyice alıştırın buna kendinizi. kabulleneceğiniz günler de yakındır.

kabus senelerinde bile taraftarı tarafından satılmamış en büyük kulüptür beşiktaş. beşiktaşlılık bir kültürdür. senin ergen söylemlerinle küçültemeyeceğin bir kültür.

tanım : metin - ali - feyyaz dönemlerine göz kırpan çöküştür.
  • beşiktaş hep çekilemeyen, hep haset edilen oldu. on beş yıldır -doğduklarından beri- beşiktaş'a '8taş' diyen bu çocukların, dedeleri de beşiktaş'a 'arabacı' derdi.
    ama ben hiç bilmem ki bir beşiktaşlı diğer takımlara veya taraftarlarına bir şey sıvamaya çalışsın. kimsenin umru olmadı. bir tane bir şey söyleyin, deyin ki beşiktaşlılar geçmişte fenerlilere şöyle demeye çalıştı, galatasaraylılara böyle demeye çalıştı.
    şimdi bi grup beşiktaşlı çıkıyor renkli diyor bazen, kızıyor buna velet. yavrum bunun neyine bu kadar bozuluyorsunuz?
  • son zamanlarda göt acısı iyiden iyiye ayyuka çıkmış ve bu yüzden hırsından kendini sikecek kıvama gelmiş sarışın kızkardeşlerin üzerine kara kartal'ın çökmesi olayı.

sol frame'de beşiktaş düşmanı başlıkların ardı arkası kesilmez oldu. ezilmişliklerinden ne yapacaklarını şaşırdılar. daha durun, çileniz haftasonu tekrar başlıyor.

haramilerin saltanatını yıktık, geliyoruz. beşiktaş'ın saltanatı 1000 yıl sürecek.
  • en büyük başarısı uefa kupasında çeyrek finale çıkmak olan tinercilerin son hezeyanı.
    şimdi çıkar son iki sene ligde şampiyon olduk diye ayar vermeye çalışırlar. açın da bakın bakalım kim ne kadar şampiyon olmuş, kaç kupa kazanmış.

en son hatırladığımda reklam yapmışlardı, " biz bu formayla liverpool'u yendik." diye ahahahaha