şükela:  tümü | bugün
  • 2018-2019 sezonu sonu gerçekleşebilecek durum. kalan tüm maçları kazanır cimbom başakşehiri yenerse zirvenin sadece üç puan gerisindeyiz. ikili averajda gs'nin üstünde başakşehir'in altındayız iş üçlü averaja kalırsa lider biziz.

edit: gol sayılarında eşitlik durumunda genel averaja bakılıyormuş. bu durumda iş ikili averaja kalırsa her türlü şampiyonuz.

edit 2: iki puan üç olarak değişti. ayrıca lütfen özelden küfredip durmayın. özellikle eğitim hayatım boyunca en çok sevdiğim matematik hocalarıma hiç etmeyin.

edit 3: başlıktaki sinsi tabiri hiç beklenip ihtimal verilmediği halde şampiyon olacağı için kullanılmıştır.
  • şampiyon galatasaray ikinci de beşiktaş. o kadar
  • olursa çocukları sevindirmek suretiyle sevap points kazanacağım ihtimal. olamaz mı? olabilir.
  • 1. galatasaray
    2. başakşehir
    3. beşiktaş
    4. trabzonspor

...

şeklinde olacak sıralama.
  • başakşehirin olmasına tercih edeceğim durum.

not: prekazi
  • beşiktaş'ın şampiyon olması için gs ve ts'yi deplasmanda yenmesi gerekiyor. olabilir ama zor şampiyonluk şansı yüzde 10'u geçmez.
  • böyle bir olasılık var, neden olmasın? 3 takımında şampiyonluk ihtimali var sonuçta.

not: linnespor
  • tecrübe ile sabittir bunların ne zaman götü kalksa başlarına bir şey geliyor. bu akşam sivas'ı yeneceklerini sanmıyorum.
  • neden olmasın, gayet mantıklı bulduğum durum
  • beşiktaş'ın elinde olmayandır.

beşiktaş'ın tek yapabileceği kalan tüm maçlarını kazanmaktır. bunu yapabilse bile şampiyon olmayabilir.
    alalım kalan maçları. gerisi duaya kalsın!

sezon boyunca her maçın tek tek neden önemli olduğu şimdi daha iyi anlaşılmıştır umarım!