şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırından dolayı aslı ;
    "beşiktaş'ın 2017-2018 şampiyonlar ligi son 16 turunda muhtemel rakipleri" olacak.

düşman başına denecek en büyüklerin kapımızın önünden geçmemesi dileğiyle, grup aşamasında son maçlar oynanmadan oluşan sıralamalardaki ihtimaller düşünülerek gönlümden geçenler ;

1) basel
    2) cska (hangisi olursa)
    3) a. madrid (bir futbol mucizesi gerçekleşirse)
    4) sporting
    5) s. moskova
    6) napoli
    7) shakhtar

gelmesi durumunda sıkıntı yaratacak diğer muhtemel rakipler:

1) real madrid
    2) tottenham (edit :lider çıkıyormuş, bu ihtimal yok)
    3) bayern
    4) roma
    5) juventus
    6) liverpool
    7) sevilla
  • eğri oturup doğru konuşalım, şimdi hepsi "ulan keşke bi beşiktaş çeksek" diye hayal kuruyordur. barça'nın, city'nin, psg'nin falan yanında güneş gibi parlıyoruz hehe...
  • takıma güvenmesem kimse en zor o gelsin diyeceğim. hani nasıl olsa eleneceksek en büyüğüne elenelim gitsin kupayı alsın.

ama listede beşiktaş'ın eleyebileceği baya bir takım olunca futbol romantizmini bırakıp besiktasimin gidebileceği en ileri noktaya gidebileceği her kurada mümkün olan en kolay rakibi seçerek ilerlemesini istiyorum. bence son 8 e kalındığında beşiktaş'ın seviyesi artık yetmeyecektir. o noktadan sonra sansın yardım edeceğini de sanmıyorum. yanı son 4 icin umitlendigim her an elenmek üzere olan barcelona'nın juventus'a yaptığı şey aklıma geliyor. yuksek ihtimalle o tip devlerden biri çıkar ve rüya biter. bence beşiktaş icin son 8 şampiyonlar liginin finalidir bu yıl. onu da geçerse şampiyon olmustur gözümde.
  • uefa'nin hesaplasma maclarini sevdigi goz onune alinirsa, en muhtemel rakip liverpool'dur.
  • bu sene beşiktaş yarı finalist olacak; hatif seslendi az önce oradan biliyorum.

yani son 16 ve çeyrek finali geçeceğimiz için kim gelirse gelsin umrumda değil. negredo'dan müthiş bir çeyrek final performansı izleyeceğiz bu arada.*
  • a. madrid gelsin, ispanyaya tatile gitmişken maç da izlerim. tabi real madrid beşiktaş maçını izlemek istemem, böyle bir travmaya sahip olmak istemiyorum.
  • madem atletico madrid'in gruptan çıkamadığını bilemeyecek kadar futboldan uzaksınız, ne bok yemeye yorum yapıyorsunuz anlamak çok güç... laf olsun diye ezbere yorum yapmayın, kendinize güldürmeyin durduk yerde.

eşleşeceğimiz takımların hepsi belli;

- basel

- bayern münih

- roma

- juventus

- sevilla ya da liverpool

- shakhtar donetsk ya da napoli

- real madrid

bayern munih ve real madrid gelmezse iyi olur, onlar için daha çok erken... onun dışında her takıma fitim kendi adıma.
  • bu tür tahminlerde bulunmayı hiç sevmem. fakat, bir futbol kulübü ile özdeşleşmiş oyuncular, o takımdan ayrıldıktan sonra, bir şekilde o takıma rakip oluyorlar.

didier drogba'lı galatasaray'ın chelsea ile eşleştiği gibi, içimden bir ses pepe'li takımımız, real madrid ile eşleşecek diyor.
  • a grubundan basel'in dahil olduğu muhtemel rakipler.
    b grubundan bayern
    d grubundan juventus
    c grubundan chelsea aq