şükela:  tümü | bugün
  • sanırım yavaş yavaş gerçeğe dönüşecek eski bir hayal: https://twitter.com/…ber_/status/779259472686485504

benfica da yaptığı için biraz aşırma bir uygulama gibi dursa da beşiktaş'a stadyumda kartal uçurmak kadar yakışacak başka bir iç saha organizasyonu olamaz doğrusu.

umarım ilk denemede elimize yüzümüze bulaştırmayız ve iyi bir eğitmen ile kotarılır.

not: şu saçmasapan duyar kasan taraftar da bıktırdı valla. sanki biz bu kartalı stadyumda uçurmayınca, he tamam o zaman diyerek doğaya salacaklar. düz adamım ve heyecan duyuyorum amk. olağanüstü güzellikte bir canlının 1 dakika da olsa uçarak zamanı durdurması beni heyecanlandırıyor.
  • dışarıda köfte ekmek satan esnafın döner pıçaaağıyla kartal kovalama sahnesine şahit olacağımız durumdur.
  • stada aslan kaplan getirmek kadar görgüsüzlüktür. daha önce benfica'dan eğitimli bir kartal getirtilerek daimi olarak uygulanması planlanıyordu. gazetelere detayları yansımıştı. o dönemde taraftar grupları kartalın göklere ait olduğu vurgusuyla tepki gösterdiği için rafa kalkmıştı. düz adam için tabii ki heyecan verici. ama beşiktaş ince fikirli insanların takımı olmalı.
  • (bkz: ornitofobi)
  • bu kartal uçurma denemesi ilk değildir. daha önce de denenmişti fakat kartal, bizden daha sakat çıkınca stadın üzerinde uçmak yerine etraftaki seyyar köftecilere köfte yemeye gitmişti. esnaf kartala bıçakla dalınca bir daha uçurulmamıştı.

(bkz: bizde sakat çok)
  • stad açılırken söylentisi vardı ama gerçek kartal değil drone/robot bir kartal uçurulacaktı. şunun gibi bir şey iş görür.
  • çomar avcılar o kartalı da vurmasın. başka bir şey istemem.
  • 1982 veya 1986 yılı şampiyonluk maçı görüntülerinden hatırladığım kadarı ile, sakallı bir abi tarafından daha önce yapılmıştı bu kartal uçurma.
    ya da sadece elinde mi tutuyordu?
    ama vardı böyle bir şey.
  • aç hayvanın dikkati dağılır stat önündeki kokoreççilere dalar ben diyim.