şükela:  tümü | bugün
 • buyuk birlik partisinden besiktas belediye baskanligina aday olmus gonul adaminin afislerine bastirdigi harf oyunlu cin slogan.
 • hayat
 • beşiktaş aşkını anlatan bir aşk hikayesi. kesinlikle benim tarafımdan yazılmamıştır. şahsım tarafından bilgisayarın desktopunda bulunmuştur. paylaşma ve muhtemel başıma gelecek belaların sorumluluğu bana aittir.

  kur masayı madam tellisinden bi ufak koy masaya şıngırtılısındanda bır bardak buz dolu olsun yarıya kadar.vuralım kendimizi keyfe neşeye vuralım çatal çatal her mezeye vuralım hakkımızdır vuralım.hasret kaldım gözlerinin rengine şarkısını ,hasret kaldım çalımlarının inceliğine diye değiştirelim bu akşam.masandakı iğne oyaları gibi, bilek emeği arjantin nuru anasının nurtopunun çalımlarını, delgadonun igne oyalarını ızleyelım .vuralım masaya madam vuralım bu emekçiyi her faulde yere yıkışlarında biz masaya vuralım .sahte rakı içmişcesine görmezken zafer kazanmıs ipekli önderin gözleri, biz gözlere şifa niyetine has rakının dibine vuralım. benden duymuş olma ama madam bu çocuğu zor zapteder bu kazmalıktan yana stil sahibi hıyarlar.genzime kaçırdınız yine şu mereti ağız tadıyla seviştiremedim dilimle güzelim nimeti.olmazki be kardeşim bu kadar da olmaz.çekemeyince adamı cart diye ayağına girecegine ,erkeklık yap al omzuna herkesin gönlüne gir.

  duydunmu madam bir körpe getirmişler en tomurcuğu patlamaya hazırından ve al demişler bu forma senin.ne yapsın körpecağaz sırtında 7numarası ve gönlümle tomurcuklarını patlatmanın heyecanı.görüyorumusun madam bak 2golü ,2 gül olup açtı yanaklarında nasılda gülüyor kereta nasılda hevesli güller atmak için taraftara.aa bak bak madam nasılda öpüyor armasını hey canına yandıgım ,öpüceksin o formayı öpüpde başına degil kalbine koyacaksın o armayı.en büyük korkum nedir madam bilirmisin ,şimdi bu 7 yi istanbula yedirmek.bundan gayri bir korkum yoktur baska, bilirsin ne körpeler gelipte canımızı yedi!

  tıkama kulaklarını madam tıkama.içerideki ses düzeni geçici duyma bozukluguna degilde kronik sevda hastalıgına sürükler seni.bir kez girdimi kulaklarından her yerıne ısler vucudunun bu ses, hücre hücre damar damar işler her yanına.nasıl anlatsam bılmemkı madam bu hissi sana en basıtınden ,oğuzcanlardan ümit yaşarın bir iki mısrası yardımcı olur belkı bana.dinle madam ne diyor bu beşiktaş sana ;"her gün ona koşmak dağlardan tepelerden her yerde, her zaman onsuz edememek o en tatlı hayal, en büyük gerçek anlarsın taşan o günlerden gecelerden sonra bir gün o bütün karanlıkları yırtasın gelir başını alıp gidesin gelir uzak denizlere artık her şey boş ve yalan sevdin ya bir kere her yerinden bir buğu halinde o yükselir "işte böyle madam duydugun o ses senın vucuduna ıslerken ,su dakıkalarda ufacık bır kutu ıcınde bınlerce yurek bulgur bulgur terleyıp buhar olmakta ve her avazı cıktıgına bagırdıklarında sevda sevda kokar her taraf ve senın ıcıne ısleyende o emekcılerın o asıkların terıdır ,buz gıbı ayazında gecenın tir tir, titreye titreye beşiktaşım sen çok yaşa" demelerıdır aslında. oyuzden madam sen her beşiktaş maçında gönül kulagınla dınle bunları ve şifa niyetine hepsinin niyetine bir yudum al kadehınden bil ki aldıgın bu yudum o tanrıların şehvetıne sehvet katacaktır.aaa kızma madam bana yaa tanrı dedık dıye gecenlerde ben buldum bu ısmı onlara hepımıze mılyonumuza ve dedımkı gecenın bır vaktınde telefonun bır ucuna"aşk tanrisi biziz,eros aşki bizden ogrensin"

  neyse madam haftaya trabzon macında görüsürüz yıne rakım hazır olsun masada solunda haydarı sag yanında roka,önüm boş kalsın haftaya,balığı maçtan sonra yıyecegım çünkü,hamsi tava...

  öyle şok içinde bakma nolur madam bana, sendeki akut mıyokard ınfarktı degıl kronık beşiktaş hastalıgının ılk semptomlarıdır.yeniden var oluştur ya da bir başka türlü oluştur bu nice aldanmalardan sonra bir aşka dönüştür bu.

  haydi eyvallah madam kal sağlıcakla...
  tıp benim yasal eşimdir,edebiyatsa metresim...

  çapraz bağlarla bağlamışım gönlümü sana,
  seni seviyorum komalardayim!

  edit: kim tarafından yazıldığı söylenirse, eserin sahibini sonunda belirtmeyi borç bilirim.
 • çarşı elemanları tarafından, bir müddet sonra, beşiktaşak,beşiktaşaklılar vb. şekilde duvarlara yazılacak slogan.
 • platonik bir aşkı ifade eder. burada karşılık önemli değildir çoğu defa. beşiktaşk sevmek için sevmektir. ne sevilmek için sevilir beşiktaş, ne de sevinmek için. sadece ve sadece sevmek için sevilir. ama bir karşılık da bulabilir bazen. bi bakarsınız takım çok önemli bir başarıya imza atmış, o zaman sevildiğinizi de anlarsınız, o zaman sevinirsiniz de. ama bu durum beşiktaşkın asli bir unsuru değildir. zira beşiktaşk doğası gereği karşılık beklenmeden sevmeyi ifade eder, karşılık olursa ne ala, olmasa da aşk vardır.
  çileli bir aşktır, ama aşktır her şeyden önce, basit bir tutku ya da heves değildir. sekiz tane yerken de beşiktaşlı beşiktaşlıdır, sekiz tane atarken de. sabır ve sebat timsalidir bu aşk, ya da aşkın ta kendisidir kısaca.
 • acısıyla, hayaliyle, gözyaşıyla, sevinciyle, her şeyiyle..
  tam anlamıyla bir aşk..
  asla bitmeyecek tek aşk..
 • beşiktaşk acısı. iki kelime, altı hece. ulama da var.
 • dünyanın en ayrıcalıklı aşkıdır. renklilerin anlaması beklenemez ama anlamayıp bok atmayı kesmeleri beklenir.. fransa'da doğup beşiktaş'lı olan birisi anlayabiliyorsa, anlayamayan diğerlerine bok yemek düşer..

  http://www.youtube.com/…vsw&feature=player_embedded