• besiktas taraftarina verilen isimlerden biri. "hangi takımlısın?" sorusuna genelde bu kalıpta cevap verilir.
  • başiktaş'da doğmuş, veya ikamet eden kişi...
  • pelede kendisine hediye edilen beşiktaş forması ile magazin bir açıklamada olsa beşiktaşlı olduğunu söyledi ...
  • gerçekçi ve mantıklı olup usturuplu duruşunu bozmayanının alnından öpülür.
  • fonetiği en güzel sıfat, kimi zaman lakap. duyulduğunda ortam bir anda güzelleşir.
  • efendi olan.
  • gerçeğinin nasıl olması gerektiği konusunda ercan taner' in güzel bir şekilde özetlediği kişi.

http://www.ntvspor.net/…/770/besiktasli-olmak-nedir
  • doğduğumdan beri sahip olduğum, hatta babamdan genlerime aktarılmış bir sıfat.
  • semtte ikamet eden değil de kulübün taraftarı olarak algılandığında hiç kötüsüne denk gelmediğimdir. bir ortamda birine sempati duyarsam konu spora geldiğinde beşiktaş taraftarı olduğu ortaya çıkıyor genelde, acayip bir mutluluk duyuyorum bundan, mutlaka iyi de bir insandır diye geçiriyorum içimden nedense...

beşiktaşli olmak herhalde üzerinde uzun uzun düşünülen, sindirilen bir şey oluyor....ben mesela doğduğumdan beri en çok gs şampiyon olmuş 16 kez ile, beşiktaş ve fenerbahce'nin 11'er şampiyonluğu var, o da son senelerde fenerbahce şampiyon olamıyor ve 80'lerde beşiktaş'in 3 kez üst üste şampiyonluğu var diye. yani genelde bir beşiktaş ömrü boyunca daha çok başka takımların şampiyonluğuna tanık olur, benimkinin yüzde 80'i başka takımların şampiyonluğuyla geçmiş... böyle olunca da muhtemelen şampiyonluktan ziyade bizi biz yapan değerleri seviyoruz. ne bileyim her beşiktaşlı'da rastladigim ortak değer örneğin mütevazilik, 3 yapar 1 söyleriz, elalem 1 yapar 3 söyler... ben böyle insanları da seviyorum, kulübumun kendi karakterimi yansıttığını da düşünüyorum.

aynı şekilde, hile yaparak başarı istemeyiz, bir kez bir müşteriye yanlış fiyat verdim, adam da anlamadı kabul etti, parayı tahsil ettim falan sonradan fark ettim, bayağı da fark oluşuyordu adetlerden dolayı, içime sinmedi, aradım söyledim,iade ettim. adam da beşiktaş yöneticisi çıktı, bilmiyordum, locasinda maç izlemeye davet etti, beşiktaşlı olduğumu duyunca...böyle güzeliz yani biz.
hesabın var mı? giriş yap