şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cendere melodisi ile söylenmeye başlanan bjk tezahüratı.
  • egemen sistemin, insanları apolitikleştirmek adına sahte değerlere, yozlaşmış gruplaşmalara itme politikasında ne kadar başarılı olduğunu gösteren uç tezahuratlardan biridir. hemen tüm futbol takımları (ki biz buna spor kisvesi altında iş gören yarı ticari çete de diyoruz) için geliştirilmiş varyantları da vardır. "beşiktaşlı doğun, fenerbahçeli doğun, xli/yli doğun: yeterki muhalif doğmayın. bu ülkenin aptallara ihtiyacı var, boyun eğip adam olun" alt anlamını taşır.
  • alternatif versiyonu "ne lacivert sarisi, ne sarisi kirmizisi, be$ikta$'li olmayanin sikeyim anasini" $eklinde soylenen bir be$ikta$ kapali tribun tezahurati.
    (bkz: cok ayip)
  • bu tezahurati yazan carsi grubunun sozlukteki cogu yazardan daha muhalif oldugunu bilmeyen yazarlar tarafindan yanlis degerlendirilen bir tezahurat. bilmeyenlere:

(bkz: bjk carsi)
  • fanatiklikle bir ilgisi olmayan; ögretici,bilgilendirici kivamindaki tezahüratin ilk misrasidir.
  • fenerbahcçeli bi baba ve galatasarayli bi annenin cocugu olarak canli ornek teskil ettigim olgu.
  • söz konusu besiktasli kisinin besiktas kulübü kurulmadan dogmus olmasi durumunda geçerli olamayacak olay
  • bir besiktasli olarak her duydugumda utandigim nadir tezahuratlardan biri. bu aralar cok siklikla yapilmasi iyice uzucu bir durum malesef.
  • futbol tribunlerinde yapilan her tezahurati o kadar da ciddiye almamak gerekir. afyonspor taraftari da 'en buyuk afyonspor' diye bagirabilir, ama en buyuk afyonspor degildir. nitekim bunu soyleyenler de be$ikta$li olmayanlarin tezahurattaki gibi olduklarini du$unmezler. ama tribunde soylemek cok zevklidir, gazi verir; soylerler.
  • ".. besiktasli olmayanlar o.cocugudur" diye devam eder.

efendim hem olunmaz dogulur diyorsun, hem olmayanlar $oyledir boyledir diyorsun. aslinda tezahuratin basindaki "olmak" "to become", ikinci bolumdeki "olmak" "to be" nin turkcesidir. ama anlam celismesi dogdugundan "besiktasli dogmayanlar o.cocugudur" denebilirmis. her turlu bana o.cocugu dediklerinden kiniyorum oncelikle. ama guzel tezahurat.