şükela:  tümü | bugün
  • semtin* tekel bayinin dükkanında 7 yıldır beslediği jako cinsi, beşiktaşlı* papağana kesilen cezadır. tekel bayi arkadaşın, artık ne yapacağını bilememesi sonucu, konuyu buraya taşıma ricasıyla işbu entry yazılmıştır.

şuko, mahallelinin sevgilisi. akşam işten dönerken, sabah okula giderken dükkana uğrayanların neşe kaynağı. bu yüzden aralarında para toplayıp cezayı ödemeyi bile teklif etmişler. ama yeniden ceza kesileceği için bu da geçici bir çözüm. güzel, samimi olan ne varsa itinayla yok mu edilir? her kuşu vurduk sıra şuko'ya mı geldi?

olay şu: ilçe tarım ve hayvancılık bakanlığından denetime gelen yetkililer, şuko'nun dükkandan uzaklaştırılmasını istiyorlar. bayii işleten arkadaş, hiçbir açık gıda satmadığını, şuko'nun 7 yıldır orada olduğunu ve bu cins papağanların yeri değiştirildiklerinde strese girerek ölebildiklerini açıklıyor. daha önce eve götürmeyi denediğinde tüylerini yolduğunu, hiçbir şey yemediğini ve hastalandıktan sonra dükkana geri getirmek zorunda kaldığını anlatıyor. ancak bakanlıktan gelen yetkililer, bunun kendilerini ilgilendirmediğini ve denetime geldiklerinde fare görmelerinden farkı olmadığını söyleyerek ceza yazıyorlar. papağanın götürülmesini istiyorlar. bir daha geldiklerinde şuko'nun orada olması halinde cezanın katlanacağından bahsediyorlar.

bayii işleten arkadaş, konu şuko'dan çok, bu bölgedeki tekel bayii olduğum için bir cezalandırma operasyonu, diyor. ne yapabiliriz bilemiyorum ama konu daha fazla görünür olursa vicdan yapar, vazgeçerler belki.

şuko'nun videoları:

şuko 1

şuko 2

not: gs*
  • bakanlığın saçmalamasıdır.

kafayı yedi bunlar iyice.
  • destek verilmesi gerekir. bu hayvanın kontrolleri tamsa size ne be!
  • ulkeye bak besiktas'ta tekel bayiinde papagana ceza kesiyor. her sey tamam yolu yordaminda sizden akilli papagana ceza kesmek kaldi.

sahibi ne guzel ogretmis.

onun yerine odul versenize. diger bayiilere ornek olsun.

sizin papaganla fareyi ayni kategoriye koyan zihniyetinizi sikiyim.
  • "sen misin tekel bayii işleten" cezası. demek beşiktaşın göbeğine de göz dikmişler. anadolu kentlerinin çoğunda içecek mekanı geçtim tekel bayisi kalmadı. yaşadığım şehirde bayiler arası mesafe kilometreleri buluyor. istibdat zamanla istanbul'a da sıçrayacak demiştim. gelmiş bile.