şükela:  tümü | bugün
 • 3 yıldır gözlemlediğim durum.

  önceden eziklik sebebi ile kıyıda köşede sessiz sessiz takılan beşiktaş taraftarlarının iki sene lig şampiyonu olduk diye götlerinin kaf dağına yükseldiği görülebilir.

  bir de demezler mi en büyük biziz diye :)
 • insanlar kazanan tarafta olmak isterler hep, kaybeden tarafta olmayı kimse istemez. beşiktaş taraftarının son yıllarda çoğalmasına benzer şekilde doksanların ortalarından itibaren galatasaray taraftarları da çoğaldı. galatasaraylı bir nesil oluştu. fenerbahçe doksanların başında en çok taraftara sahip kulüpken sportif başarıların gelmemesi nedeniyle taraftar sayısında geriye düştü.
 • bir gercek. basligi gorunce etrafimdaki arkadaslarima sordum. lisede, ilkokulda siniflarinin maksimum %10 u besiktasliymis. bu benim icin de gecerli; ilk okulda 1, lisede 2 kisi besiktasliydi. ama sosyal medyaya gore hepimiz besiktasi destekliyoruz, 75 milyon tek yuregiz.
 • her götü kaşınana çare - her küfür isteyene derman olduğu sürece daha çok görmeye devam edeceğiniz durumdur.

  başlığın devamı hakkında bilgi vereyim:

  --- spoiler ---

  ilerleyen entrylerde beşiktaşlı yazarlar haklı olarak yazara cevapları yapıştıracaklar. ilk entry sahibi çok bilimsel, faydalı ve saygıdeğer bir paylaşım yapmış gibi saygı görmediğini ve beşiktaşlıların küfürbaz ve kaba olduğunu iddia edecek.
  --- spoiler ---
 • çok olmadığımız kesin
  çok olan tarafta değiliz
  çok olan tarafta olmayacağız
  türkiye'de kürt olacağız
  kürtlerde ermeni
  ermenilerde süryani
  gidip almanya'da türk olacağız
  hollanda'da surinamlı
  fransa'da cezayirli
  iran'da azeri
  amerika'da zifiri zenci olacağız
  çoğalan zenci de mutlaka kızılderili
  israil'de filistinli
  köpeğin karşısında kedi
  kedinin karşısında kuş olacağız
  kuşun karşısında börtü böcek
  hakemler hep karşı takımı tutacak
  ve biz hep yedi kişiyle tamalayacağız maçı
 • fenerbahçe ve galatasaray'ın taraftar sayıları elbette daha fazla beşiktaştaş'tan bunu tartışmak bile yersiz ama hangi ülkede yaşıyonuz siz yok 40 kişilik sınıfta 2 tane beşiktaş'lı varmış da koğuşta hiç beşiktaş'lı yokmuş. ben 2 tane üniversite bitirdim kyk yurdunda kaldım 4 kişilik odada bile 3 beşiktaş'lıydık.

  bu işi cözmenin cok basit bir yolu var passolig rakamları

  galatasaray 661.985
  fenerbahçe 635.523
  beşiktaş 606.293

  passolig 2014 nisanda başlamış 4 sezondur zorunlu 3 takımın da başarılı veya başarısız oldugu yıllar mevcut ve rakamlar ardında 30 bin fark var. bunun yanında başarılı takım taraftar ceker taraftarına daha fazla ürün satar bu da taraftarlarının daha ön plana cıkmasını saglar. zaten gs-fb taraftar sayısının beşiktaş'tan fazla olmasının sebebi, bu takımların beşiktaş'tan son 20 yılda daha başarılı olmasıdır.
 • beşiktaşlılar çoğalmadı renkliler azaldı. yakın passoligleri
 • gezi direnişinde sadece beşiktaşlıların olduğunu yazan ve bunu favorileyen aveller var. aç biraz o google amcanı da yaz bakalım gezi direnişi fenerbahçeliler galatasaraylılar diye. laf sokacaksan arkasında sağlam bir şey barındırda sok, kadıköyden beşiktaşa yürüyüş yapıldı, köprüler kapandı bu yürüyüşler için. belli artık orda direniş ayağına karı kız kesmişsin ki hiçbir boktan haberin yok.