şükela:  tümü | bugün
  • 3 yıldır gözlemlediğim durum.

önceden eziklik sebebi ile kıyıda köşede sessiz sessiz takılan beşiktaş taraftarlarının iki sene lig şampiyonu olduk diye götlerinin kaf dağına yükseldiği görülebilir.

bir de demezler mi en büyük biziz diye :)
  • insanlar kazanan tarafta olmak isterler hep, kaybeden tarafta olmayı kimse istemez. beşiktaş taraftarının son yıllarda çoğalmasına benzer şekilde doksanların ortalarından itibaren galatasaray taraftarları da çoğaldı. galatasaraylı bir nesil oluştu. fenerbahçe doksanların başında en çok taraftara sahip kulüpken sportif başarıların gelmemesi nedeniyle taraftar sayısında geriye düştü.
  • bir gercek. basligi gorunce etrafimdaki arkadaslarima sordum. lisede, ilkokulda siniflarinin maksimum %10 u besiktasliymis. bu benim icin de gecerli; ilk okulda 1, lisede 2 kisi besiktasliydi. ama sosyal medyaya gore hepimiz besiktasi destekliyoruz, 75 milyon tek yuregiz.
  • her götü kaşınana çare - her küfür isteyene derman olduğu sürece daha çok görmeye devam edeceğiniz durumdur.

başlığın devamı hakkında bilgi vereyim:

--- spoiler ---

ilerleyen entrylerde beşiktaşlı yazarlar haklı olarak yazara cevapları yapıştıracaklar. ilk entry sahibi çok bilimsel, faydalı ve saygıdeğer bir paylaşım yapmış gibi saygı görmediğini ve beşiktaşlıların küfürbaz ve kaba olduğunu iddia edecek.
    --- spoiler ---
  • çok olmadığımız kesin
    çok olan tarafta değiliz
    çok olan tarafta olmayacağız
    türkiye'de kürt olacağız
    kürtlerde ermeni
    ermenilerde süryani
    gidip almanya'da türk olacağız
    hollanda'da surinamlı
    fransa'da cezayirli
    iran'da azeri
    amerika'da zifiri zenci olacağız
    çoğalan zenci de mutlaka kızılderili
    israil'de filistinli
    köpeğin karşısında kedi
    kedinin karşısında kuş olacağız
    kuşun karşısında börtü böcek
    hakemler hep karşı takımı tutacak
    ve biz hep yedi kişiyle tamalayacağız maçı
  • fenerbahçe ve galatasaray'ın taraftar sayıları elbette daha fazla beşiktaştaş'tan bunu tartışmak bile yersiz ama hangi ülkede yaşıyonuz siz yok 40 kişilik sınıfta 2 tane beşiktaş'lı varmış da koğuşta hiç beşiktaş'lı yokmuş. ben 2 tane üniversite bitirdim kyk yurdunda kaldım 4 kişilik odada bile 3 beşiktaş'lıydık.

bu işi cözmenin cok basit bir yolu var passolig rakamları

galatasaray 661.985
    fenerbahçe 635.523
    beşiktaş 606.293

passolig 2014 nisanda başlamış 4 sezondur zorunlu 3 takımın da başarılı veya başarısız oldugu yıllar mevcut ve rakamlar ardında 30 bin fark var. bunun yanında başarılı takım taraftar ceker taraftarına daha fazla ürün satar bu da taraftarlarının daha ön plana cıkmasını saglar. zaten gs-fb taraftar sayısının beşiktaş'tan fazla olmasının sebebi, bu takımların beşiktaş'tan son 20 yılda daha başarılı olmasıdır.
  • beşiktaşlılar çoğalmadı renkliler azaldı. yakın passoligleri
  • gezi direnişinde sadece beşiktaşlıların olduğunu yazan ve bunu favorileyen aveller var. aç biraz o google amcanı da yaz bakalım gezi direnişi fenerbahçeliler galatasaraylılar diye. laf sokacaksan arkasında sağlam bir şey barındırda sok, kadıköyden beşiktaşa yürüyüş yapıldı, köprüler kapandı bu yürüyüşler için. belli artık orda direniş ayağına karı kız kesmişsin ki hiçbir boktan haberin yok.