şükela:  tümü | bugün
 • utanmadan, ''merkez emlak'tan serencebeyde bekara - öğrenciye uygun 1.700 lira'' diye açıklama girilmiş, it bağlasan durmaz cinsten bir evdir kendisi.

  http://www.sahibinden.com/…un-1.700-152437641/detay

  ana sayfa, http://imgur.com/qs5zgun
  foto 1, http://imgur.com/y9mknpj
  foto 2, http://imgur.com/atqiyr4
  foto 3, http://imgur.com/7j1ej8l
  foto 4, http://imgur.com/spd3wr0

  evin özellikleri,
  banyo; aynı anda hem kakanızı yapıp, hem duş alabileceğiniz minimal tasarım.
  duvar; mevcut.
  pimapen; yalnızca bir odada, ufak bir adet.
  kapı; kimi zaman..
  rutubet, var,var..
  parke var mı? var gibi, daha çok muşamba dediğimiz tarz..

  ev sahibi yine insaflıymış. ben bir radyo, bir ayna, bir askılık,bir boyacı merdiveni, iki kullanılmış poşet(kondisyonu iyi), bir mavi tas saydım. ev eşyalı deyip, 2500'den çakabilirdi.

  bir de bu var,
  (bkz: sahibinden.com'da 600 lira kira istenen zindan)
 • kabul edilebilinir bir yanı yok ama şu da var, arz-talep... demek ki piyasada bu evlere, sırf beşiktaş'ta diye 1400-1500 verenler var ki bu pezemenk emlakçı da bu açığı yakalayıp yolunu bulmaya çalışıyor.
 • arz talep diyenleri tek tek kovalayasim var.

  piyasa ekonomisini degil de, sosyal adaleti ve kalkinmayi dusunun biraz.

  ev falan degil bu arkadasim. insana yarasir, yasanilabilecek bir 'ev' degil.

  tanim: 2014 turkiye'sinde 2 net asgari ucreti bedelinde kira istenen zindan.
 • "3. oda yapılabilinir" açıklamasını görünce bi ferahladım. 2 odaya çok o para, ama 3 olursa olur bak.
  kiralamaya utanılacak evdir.
  ev demeye bin şahit isteyendir.
 • bu fiyata asla kiracı bulamayacak ev. tamam beşiktaş pahalı, serencebey tarafları çok talep görüyor ama bu paraya bu evde kimse oturmaz. mimkinatı yok.
 • böyle evlerin böyle fiyatlardan kiralandığını görünce aklımdaki "ev sahibi" imajı olarak; tırnakları uzun, gözleri yeşil yeşil parlayan, uzun yüzlü ve "nieh nieh nieh nieeeeh" diye gülen hin bir yaratık canlanıyor.

  tamam serbest piyasa ekonomisi var, tamam "isteyen kiralar, istemeyen kiralamaz" diyebilirsin ama diğer yandan vicdan diye de bir şey var. insan bari "öğrenciye" diye yazmaz. ulan bölgedeki üniversitelerden birini kazanıp anadolu'dan gelen 19 yaşındaki yağız delikanlı o evde 3 günde tüberküloz olur, hıyarcıklı veba kapar; mum gibi erir gider.

  yani tamam 1700'e kirala yine evi ama bir mutfak mermeri yaptır, tuvaleti elden geçir, kapıları değiştir; "yemişim evini, nasılsa seve seve tutacaklar en kötü 1500'e, bunları da kiralayanlar düşünsün" deme.
 • ev sahibi üşenmeyip, kira olarak isteyeceği paranın en fazla yarısını harcayıp boya-badana yaptırsaydı, muhtemelen bu kadar eleştiriye maruz kalmayacak olan evdi.

  fotoğrafları çekene de ayrıca aferin, bir ev berbat fotoğraflar çekerek nasıl kötü gösterilir öğrenmiş olduk. emlakçıları da anlamıyorum, paraya kıyıp 500-600 liraya yarı profesyonel bir fotoğraf makinesi almak, veya hiç masraftan kaçınmayıp dslr fotoğraf makinesi ve geniş açı lensi almak çok mu zor la?
 • (bkz: yatırımlık)
 • deve damıdır.
 • fotoğrafları gördükten sonra kira değil de satın alma bedeli olarak 1700 tl ile talip olduğum dairedir.

  badana boya yapar mutfağı yenilerim, mis.