şükela:  tümü | bugün
 • inanmayacaksınız ama en az cihangir gibi bagımlılık yapar. buranın buyusu abbasaga parkından baslar, yayıla yayıla devam eder.
  her tarafa yakın olmasi, vapurla bir anda anadolu yakasına gecmeyi, tek vasita ile 2 dk da taksim'de olmayi, gecenin yarısı istedigini bulabilecegin acık bufeleri, 7 eleven'ı, hemen hemen her otobus firmasının ofislerinin olmasi, carsısında her seyi bulabilme gibi kolaylıkları da var, ama sanmıyorum ki buyusunu yaratan seyler bunlar olsun.
 • erkek semtinde oturmaktır.

  (bkz: semtimiz erkek semti aşık eder herkesi)
 • siyah beyaz giyindiğiniz kimi vakitlerde tezahuratlar eşliğinde karşılanabilirsiniz tanımadığınız insanlarca ya da "ehehe hatuna bak tam yavru kartal olmuş" diyen hergele veletlere rastlayabilirsiniz.. bir avuç deliyi içinde barındıran bir semt işte.. alışırsınız, seversiniz.. ama bir gün biri çıkar karşınıza başka semtleri düşürür aklınıza.. vakti midir taşınmanın bilinmez ama fikir akla düştü mü gitmek gerekir sanki..
 • istanbul'a okumak için uzaklardan gelmişseniz, okulunuzun ilk senesinde daha istanbul'u yeni yeni tanımaya başladıysanız, kesinlikle yapabileceğiniz en güzel eylemdir. zamanında ben yaptım, herkese de tavsiye ederim.
 • kiracıysanız, maddi olarak hayli üzücüdür.
 • eğer öğrenciyseniz ve doğal olarak arabanız yoksa, beşiktaş yaşamak için en stratejik semtlerden biri.her yere yakın.taksim, ortaköy yürüme mesafesinde, hatta dikilitaş'a(biz göknar sokak'taydık) yakınsanız mecidiyeköy'e bile yürüyebilirsiniz.kadiköy bir vapurla ulaşılabilecek kadar yakın, karaköy-eminönü tarafına bir otobüsle gidilebilir çabucak.

  ama bunların haricinde beşiktaş kendi özelinde de çok yaşanabilir bir semttir.hem insana büyükşehirde yaşadığını hissetirir hem de sıcak ve sakin görüntüsüyle eviniz gibidir.

  tabi öğrenci nüfusunun fazlalığı semtin yerlilerinin genelde hoşgörülü yaklaşımları bu atmosferi yaratır.ve istanbul'da yaşamak gerekiyorsa beşiktaş'ta oturmak güzel bir tercihdir.
 • çok güzel bir bölgede yaşamak fakat minimum 1200 tl kira verebilecek maddi güce sahip olmak demektir.
 • mükemmel bir seçimdir. taksim'e, kadıköy'e, mecidiyeköy'e, nişantaşı'na üsküdar'a aşırı yakın olmasıyla birlikte, barbaros bulvarı'ndan binebileceğiniz otobüs/dolmuşlarla bostancı'ya kadar tek vasıtayla gidebilir, bakırköy/yeşilköy'e taksim'den geçebilir veya minibüslerle zincirlikuyu metrobüs durağına da, 4. levent'e de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

  istanbul'a üniversite okumak için geldiyseniz, zaten büyük olasılıkla üniversiteniz beşiktaş sınırları içindedir. toplam 7 üniversite ******* ile bünyesinde türkiye'nin en çok öğrenci barındıran semtidir. ayrıca ıhlamur kasrı, çırağan sarayı ve dolmabahçe sarayı gibi tarihsel mekanlara da sahiptir. adı üstünde beşiktaş, semtteki çoğu yaşlı esnaf beşiktaşlıdır haliyle. çocukları ise çarşı grubundandır. semtin her ayrı bir köşesinde beşiktaş ile ilgili çok şey bulmanız mümkün, köftecisi olduğu gibi duvarları siyah beyaz boyanmış ve duvarlar poster olarak şampiyon takımların ilk 11'iyle donatılmıştır. her bir sokakta en az 1, en fazla 4 beşiktaş bayrağı asılır, evlerin camları ise tahmin edebileceğiniz gibidir. başka takım tutuyor olsanız bile bir sempati oluşacaktır mutlaka beşiktaş'a karşı, çünkü provokasyon amaçlı yapmaz insanlar bu tip eylemleri, sevdiklerinden yaparlar. siz de zamanla saygı duyarsınız.

  beşiktaş çarşısında ise hemen hemen her türlü şeyi bulmanız mümkün. çeşit çeşit yeme-içme mekanları öğrencilerin hayatını kurtarırken*******, balık pazarı olsun, mobilyacıları olsun, kabalcı ve alkım kitapevleri olsun, bkm'ye gidip oradan sinanpaşa pasajından film, oyun vs. alabilmek olsun, beşiktaş sahilinde oturup keyif sürebilmek olsun dar bir alanda her türlü güzel tercübeyi yaşamanıza sebebiyet vermektedir. beşiktaş'ta yürümek de ayrı bir zevktir, mesafeler oldukça kısadır. tinerci gibi tehlikeler barındırmaz ya da çok çok azdır, gecenin bir yarısı çarşı içerisinden geçerken sokakta yalnız kalıp korkma tecrübesini yaşamamanız için kilit ana noktalarda türlü türlü kokoreççi, polis, manav veya fırıncılarla tanışırsınız, sizi terslemezler.

  semt sessiz ve sakindir, geceleri taşkınlıklar yapan olmaz cihangir'in aksine, eğer zemin katta oturuyorsanız sokak lambaları sizin evinizi gereğinden fazla aydınlatacağından ekstradan ışık açmaya da gerek görmezsiniz, rahattır, boğaz havası alır, ulaşımı rahattır, ancak haliyle kiralar pahalıdır. tek başınıza maddi açıdan biraz zor gözükse de eğer kafa dengi bir arkadaşla güzel bir semtte oturmak istiyorsanız, beşiktaş ilk bakmanız gereken yerlerden olacaktır.

  bir de dergi yazısı verelim tam olsun: http://www.besiktastayim.net/…ewsdetail.jsp?n=22268