şükela:  tümü | bugün
 • gerçekten bir uğursuzluğu bulunan forma numarasıdır. tabii bu durum beşiktaş için geçerli. tsl'de sabit numara uygulamasına geçildiğinden beri beşiktaş'ta 9 numarayı giyenler bir türlü dikiş tutturamamakta ve hemen gitmektedir. bu uğursuzluk antalyaspor'dan gelen fazlı ulusal ile başlamıştır. 2000'de alınan fazlı ertesi sezonun yarısında bedava malatyaspor'a gönderilmiştir. akılda kalan tek başarısı ise bir türkiye kupası maçında adını hatırlamadığım bir 3.lig takımına üç gol atmıştı.

  ondan sonra 9 numarayı arild stavrum giymiştir. o da pek başarılı olamamıştır. zannedersem bjk formasıyla 8-9 gol atmıştır.

  daha sonra 9 numaranın en büyük temsilcisi ve 9 numaralar arasında en başarılı olan isim daniel pancu'dur. tabi o da sadece bir sezon başarılı olabilmiştir. 2. ve 3. sezonlarda ise kayda değer bir başarısı yoktur. daha sonra zaten 1 numarayı almıştır.

  geldiği yarım sezon 24 numarayı giyen gökhan güleç sonraki sezonda 9 numarayı almıştır ve o da bu numaranın lanetine kapılıp beşiktaş'tan ayrılmıştır.

  ondan sonra bundesliga'nın gol kralı goncalves ailton da silva 9 numarayı giymiş ve sezon sonu takımdan gönderilmiştir. koskoca gol kralının beşiktaş'ta attığı gol sayısı 10'u geçmemiştir.

  ailton'dan sonra süper arjantinli federico higuain 9 numarayı giymiştir. kendisi ligde hiç gol atamamıştır. türkiye kupası'nda ise sadece 2 gol atabilmiştir.

  ondan sonra 9 numarayı genç yıldız can erdem giymiştir; ama o da altay'a gönderilmiştir.

  şimdi de 9 numarayı giyecek olan futbolcu beşiktaş'ın yeni transferi roberto hilbert'tir!

  ekleme: ea'nın uyarısıyla fazlı'nın özsahrayıceditspor'a 3 gol attığını öğrenmiş bulunmaktayız.
 • hugo almeida ile devam eden uğursuzluktur.
 • zamanın en yırtıcı, en korkutucu forvetlerine sahip bir takım için oldukça moral bozucudur.
 • eğer bu uğursuzluk demba ba ile devam ederse, gerçekten inanacağım uğursuzluk olacaktır.
 • sevilen dizi, yeni sezon bölümleriyle kaldığı yerden devam ediyor...

  (bkz: aboubakar topa bakar)