• öyle görülüyor ki haber yapılmayan eserlerdir. birilerine para mı olurlar yoksa öylece geri mi gömülürler bilinmez ancak "tarihi eser inşa edecekler" için yeni bir rezillik olduğu kesin.

https://www.facebook.com/…2/302644970083708/?type=3

not : metro "kazısıymış" ilgilenenler düzeltir umarım. açlık başa vurmuş demek ki.
  • beşiktaş'ın bir kazası olarak (bkz: metro)

edit : başlığın metro kazası olarak açılması tiye alınmıştır.
  • beşiktaş'a metro yapılmış ben karşıya geçmeyeli.
    kaza bile yapmış. beni çok şaşırtan bir haber oldu..

edit: metro turizm mi la yoksam.. kaza yapan o çünkü genelde
  • evet bunu ben de gördüm, başlık açacaktım ama bir türlü fırsat bulamadım. gerçek anlamda içerisinde resimdekilerden daha çok tarihi kalıntı ve eser var. sahip çıkmamız gerekli.
  • bu ülkedeki kim bilir kaçıncı üstünü kapama girişimi. buna kalana kadar kimbilir nelerin üstü beton ile kapatılmıştır.
  • nasıl bir şehircilik anlayışı hakimse artık yüzyıllardır bize, basmışlar üstüne toprağı dökmüşler asfaltı.

elin olun 100 yıllık geçmişi ancient diye bize satıyor biz belki binlerce yıllık tarihin üstüne beton döküyoruz.

durmak yok yola devam tabii. dökün betonu, basın kimse görmeden asfaltı.

not: kızdım.
  • akp iktidarı döneminde yapılmamışsa tarihi eser sayılmayacağı için bir değeri yoktur.
  • ibb tarafından geçen hafta yapılmış tarihi kaldırım kenarı olabilir.
  • marmaray kazısında çıkan çanak çömleklerin(!) yanında esamesi okunmayan kazılardır.

bu arkadaşlar bu tarihi eserleri de yok eder, üstüne de o metroyu yapar. sonra da başka yerde o tarihi eseri inşa edeceğiz diye bağırır dururlar.

sen kazılarda bulduğun tarihi eserleri koru önce, ondan sonra yaptığın inşaatlar belki 100 sene sonra tarihi eser statüsüne girer.

öküz.
  • yaklaşık altı ay önce kazı alanına baktığımda gördüğüm ve yaklaşık bir yıldır da üzerinde çalışıldığını bildiğim alan. ayrıca metro kazısı yapılan alanda kabak gibi eşek kadar "bu alandaki kazı çalışmaları arkeoloji müzesi müdürlüğü ile birlikte sürdürülmektedir" yazmakta.
hesabın var mı? giriş yap