şükela:  tümü | bugün
  • "besim, amerika'dan arkadaşım. aynı laboratuvardan ve aynı hocadan (benjamin c. stark) doktoramızı aldık. başlangıçta aynı yurtta kaldık ve uzun boyu ve yapısı ile basketbolu seven besim'i final zamanları bile gym'den terler içinde gelirken görürdüm. kendisinin iki katı çalışmama rağmen, besim 4 üzerinden 4 ile yani perfect (mükemmel, aa+) ortalama ile ııt biyoloji'den yüksek onur derecesi ile doktora alan nadir öğrencilerden biri oldu. ben ise ancak 3.63'ü yakalayabildim. allah kendisine bir zeka vermiş maşallah.

besim amerika'da kaldı ve şimdilerde university of south carilina medical school'da (musc) eminent, yani üstün nitelikli profesör ve nıh’ten aldığı milyon dolarlık projeleri yürütüyor ve büyük bilimsel keşiflere imza atıyor. vefa sahibi arkadaşım benim… kendisinin laboratuvarına birkaç öğrencimi kabul etti ve onları proje paraları ile uzun süre destekledi. amarika’da kalmış olmasına rağmen, ülkemize benden çok faydası oldu. bu haberi bu sitede okumak benim için en büyük gururlardan biri…"
    (prof. dr. hikmet geçkil, inönü üniversitesi, moleküler biyoloji ve genetik bölümü)