şükela:  tümü | bugün
612 entry daha
  • https://www.youtube.com/watch?v=0xhqt8htwq0

düşünüyorum da;

bir günde yüz bin memuru işten atarım yerine devletin parasını sömürüp hiçbir iş yapmayan memurları bir günde kovacağım deseydi,

devlet senfoni orkestrasını kapatacağım yerine cumhurbaşkanlığına bağlı bütün gereksiz israfları sonlandıracağım deseydi,

anayasayı çöpe atma projeniz var diyen spikere, tam olarak öyle değil anayasa bizim en büyük değerimizdir ama içinde değişmesi gereken kısımlar var deseydi,

ülkeyi holding gibi yönetecekmişsiniz öyle diyorlar diyen spikere değil holding bakkal gibi yöneteceğim yerine yönetim işi çok basittir doğru insanlarla bakkal gibi bile yönetilebilir deseydi,

halka hizmet etmeyeceğiz yerine öyle bir sistem getireceğiz ki halkımız kendi kendini yöneterek, kendi kendine hizmet ederek refaha ulaşacak deseydi,

ankara allahın belası bir yerdir demek yerine ankara'daki yöneticiler halkımızı süründürüyolar onların allah belasını versin deseydi,

kültür politikamız yoktur yerine üstüne çalışıyoruz çok kıymetli projelerimiz olacak deseydi,

bütün gecekonduları yıkacağız gece kondularda yaşayanlar umurumuzda değil yerine gecekonduları yıkacağız ama içinde yaşayanları mağdur etmeyeceğiz, toki aracılığıyla hepsini uygun fiyarlarla ev sahibi yapacağız deseydi,

benim türk halkına fazla bir saygım yoktur yerine, bana göre halkımız geçmişte çok hata yapmıştır, hep beraber bunları düzelteceğiz deseydi,

laiklik lafını kaldıracağız yerine bu tür kavramların tartışılmadığı hak ve özgürlüklerin hat safhada olduğu bir türkiye inşa edeceğiz deseydi,

ne kadar kurum varsa hepsini kaldıracağız yerine, devleti sömüren halkın vergilerini yiyen bütün hantal kurumları özelleştireceğiz deseydi,

bu trt'yi de satacağım yerine trt'nin halktan aldığı vergileri sonlandırıp halkı rahatlatacağım deseydi,

yani demem o ki tüm bu sert laflar yerine derdini daha ılımlı daha hoş şekilde anlatsaydı kesinlikle ldp'nin büyük söz sahibi olduğu, belki de yönettiği bir ülkede yaşıyor olurduk.
  • yukarıdaki arkadaşın söylemleri yıllardır halkı uyutan klasik siyasetçi sözleri. her yere çekilir. ben onu mu dedim ben bunu dedim diye kıvırtmalık sözler. ama besim reis göte göt demiştir. ama halkın kendiyle yüzleşecek götü olmadığı için oy vermemiştir.