şükela:  tümü | bugün
  • kocaeli sınırları içerisinde kalan tabiat parkıdır. şehrin insanları tarafından pek bilinmemekle birlikte hakkında bilgi bulmanın da oldukça zor olduğu yerdir. bulunabilen bir kaç fotoğraf ise oldukça etkileyicidir. yarın beklenen yağmurla birlikte bisiklet sürmesi oldukça keyifli olacağını düşündüğüm yerdir.
  • burada 2 gece 3 gün kamp yapma fırsatım oldu. mükemmel bakirlikte bir yer olmakla birlikte, doğal hayatı iliklerine kadar yaşıyorsun. her an ayı ve domuz ile karşı karşıya kalabilme ihtimali çok yüksek. gideceklere tavsiyem muhakkak arazi aracı ile gitsinler. asfalt yol yok denecek kadar az ve yollarda çok derin çukurlar bulunmakta. bunların yanında telefon çeken yer 1 ya da 2 küçük alan. gerçek bir doğaya dönüş diyebilirim.
  • haftasonu araba ile tırmanmayı başaramadığımız park. yolun toprak olması ve derin çukurlar içermesi bir yana bazı yerler yalın zamanda yağış aldığı için bataklığa dönmüştü ve arazi aracı vrya motor dışında bir aracın geçmesi mümkün değildi. yarım saatlik bir tırmanıştan sonra üzülerek ama mecburen geri döndük. asfaltın bittiği yerden parla kadar off road denilebilecek yol 15 km devam ediyor. mutlaka hazırlıklı gidilmesi gereken bir yol, şebeke kullanılamadığı için ihtiyacınız olduğunda yol yardımı çağıramayacaksınız.