• yoklugun atabilecegi en zalim tokadin talihsiz sahibidir. bizim mutfagin tam karsisina dusuyordu, onun oturdugu 6 daireli eski apartmanin giris kapisi ve sadece apartmanin merdivenlerini kucuk bir legene doldurdugu suya eski bir bez parcasini batirip batirip silerken gorurdum. annem onu her gordugunde, ona yerleri sildiren kadina intizar ederdi. ince entarisinin uzun kollarini dirseklerine kadar kivirir, kipkirmizi minicik elleriyle yaz, kis demeden hergun silerdi o merdivenleri. ayagina terlikde giymezdi nedense, kimbilir belki terlik iz yapiyordu islak yerlerde, yada terlikleri islanmasin diye yalinayak geziyordu. biz de zengin degildik, o yuzden hic cicili bicili oyuncaklarim olmamisti lakin, karton uzerine cizdigim bir bebege, kagittan bir suru elbise yapip onlari giydirirdim, en cok da sarkicilarin ki gibi uzun dekoltesi acik, uzeri boncuklu elbiselerden yapardim niyeyse, ona da yaptim bir bebek bir suru de renkli elbise, okula gittigimden bir turlu onu goremiyordum ki hediyesini vereyim, en sonunda bir hafta sonu baktim gene merdivenleri siliyor, kostum " heyyy bak bebegime, guzel mi?" diyerek uzattim kagit bebegi ona, omrunde ilk kez mi boyle bir sey goruyordu, yoksa cok acemice yapilmis salakca bir oyuncak olarak mi gormustu, bir turlu cozemedim. gene sordum " guzel mi? " gulumsedi, onun da on disleri yoktu benim gibi ben de gulumsedim " hmm evet guzel adi ne bunun?" sasirdim birden o bebege isim koymamistim ki. " ben onu sana yaptim al senin o!" yuzu asildi, "olmaz hanimim kizar " derken bebegi ve elbiseleri geri uzatti, yerde biraktigi bezi almak icin egildi isine koyuldu. anliyordum sanirim onun aci cektigini ama kizmistim alsindi bebegi, saklasindi gizli gizli oynasindi. bebek ve elbiseleri elimde geri eve gittim ve o minik kizin adi ne idi halen bilmiyorum. sadece dumandan rengini yitirmis, o basik apartmanin kapisini silen kisa kumral sacli, kucuk kirmizi ayakli kizi animsiyorum.
  • bir eve hizmet etmek icin alinan cocuga denir. ancak gunumuzde ornegine pek rastlanmaz. genellikle doguda zengin ailelerin bir ozelligidir besleme almak.
  • alaturka köle
  • turk filmlerinin bana kattigi korkulardan biridir. kucuk yaslarda iken kaybolucam zengin bir aile beni bulacak, besleme yapacak, upuzun saclarimi kesecek, beni köle gibi kullanacak, kotu davranacak, fobisini yasardim buyuyunce gecti.
  • sacları genellikle bahçe makasiyla kesilen, leğen içinde odanın ortasinda ite kaka yıkanan, konuşamayan ve sonrasında da zengin bir amcadan gelen mirasla, zengin olan insanlara denir.
  • izmir metro istasyonlarina yakin mesafelerden yolcu tasiyan belediye cok oturgacli goturgec lerinin ismi. on camlarinda (b) seklinde belirtiliyor. dogru yone bindigin zaman en yakin metro istasyonu son durak oluyor. hatta ucret tarifesi itibariyle turevlerinin en ucuz olani. super bir sey.
  • recep tayyip erdoğan'ın kıbrıs vatandaşlarını aşağılamak için seçtiği kelime.
  • saclari kirpik kirpik kesilmis cocuklara yakistirilan tabir
  • izmir de kısa mesafe yapan belediye otobusleri
  • hepsi mi bilmiyorum ama kız olanlarının evin genç erkeklerinin cinsel ihtiyaçlarını karşıladığı da bizzat besleme barındıran bir evde yaşayandan aldığım duyumlar arasındadır. bu eğreti gelin' in kadrolu hali gibi geldi bana.
hesabın var mı? giriş yap