şükela:  tümü | bugün
 • fırat'ın dillere pelesenk olan lafı. (bkz: uğur gürsoy)
 • bir cok insanin da bu halet-i ruhiyenin tuzagina düserek evlendigini farkettim. gördünüz, cok sevimli geldi, alip eve götürmek istiyorsunuz. heyoo ben bunu severim, beraber oynariz, aksamlari televizyon izlerken sarilirim, ay ne güzel diyerek alip bagriniza basiyorsunuz. ama yaninizda firat'in annesi gibi sorumluluk duygusuyla sizi uyaran birisi yok, yarin bir gün basiniza geleceklerden bihabersiniz. direk pipiniz/kukunuz düser demeye getirmiyorum ama bu ihtimal de var. ben görevimi yapayim da, sonra asmayalim da besleyelim mi olmasin.

  bonus: ti allah cezanizi vermesin!
 • hadi yılmaz özdilcilik oynayalım biz de..

  dikkat: kalıcı sinir bozukluluklarına sebebiyet verebilecek inceler, inciler, tespitler falan filan feşmekan..

  beslenir ki bu

  fırat’ın elindeki kedi..

  sokak kedisi.. küçük ve sevimli.. tıpkı kendisi gibi..

  sokakta bulup kucakladığı gibi evine getirmiş..

  fırat çocuk.. sevmek istiyor..

  anne çocuğunu korumak istiyor.. ve yalan söylüyor çükün düşer diye..

  *

  annesi işte bildiğimiz anne.. memur eşi.. anadolu kadını.. geçim derdi almış yürümüş.. ekonomik kriz kapıda.. kocası mesai sonrası ek işte.. ailesine hiç vakit ayıramıyor.. zam alamamış, bir yerlere gelememiş.. borç çok..

  *

  fırat’ın çükü düşer mi??

  düşmez..

  fırat hastalanabilir mi??

  hastalanır..

  işte bir pembe yalan, bir küçük tehdit neleri değiştirebiliyor??

  *

  fırat, gözleri dolu dolu “beslenir ki bu!!” dedi de bakın ne geldi aklıma..

  sen bir iş adamı bul gel.. “beslenir ki bu!!” de.. memleketin en büyük akaryakıt dağıtıcısını ver ona.. hukukundan, mevzuatından uzak tut.. yemini, suyunu eksik etme.. güzelce besle.. kedin olsun o senin.. semirsin güzelce.. büyüsün ha büyüsün.. sonra kız bir gün.. sinirlen.. ya da o sana kızsın "hanimiş benim hiltonlu whiskasım??" diye.. kediyle kedi ol önce.. kapının önüne koyunca da balkondan bağır: “hoop kovalayın onu değnekle!! ısırır bak!!”

  keşke senin de bir annen olsaydı; “çükün düşer!!” diyecek..

  fırat, ananı da al git buradan!!

  not: sonu olmamış galiba.. çelişik gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var??
 • birincilik telini hakeden bir tema bu. sağ üst köşede jack, kate, benjamin, sawyer görmekten sıkılmıştım artık (bkz: ekşi lost) fıratı görmek iyi geldi. alışmakta zorlanacak gibi görünüyorum, sanki eksiklikleri de var ama burası benim sözlüğümmüş meğersem bu bile yeter.

  hahah şu alttaki tiplere bak teallaaam yaaa... süpersiniz lan*
 • (bkz: kedi)
 • (bkz: başlıklara bak götüm gibi)

  şu an, işyerimdeki herkes bana bakıyo galiba! birazdan müdür beni odasına çağırıp, "sen biraz izne çık" falan diyebilir; zira gülmekten iki büklüm oldum son beş dakikadır.
 • sözlükü kullanmaya başladığımdan beri ki bu yaklaşık 5-6 seneye tekabül eder ilk kez beni işte budur hocaya dokundurtan temadır bu. fırat'ın şaklabanlıkları ir yana gözü yorma potansiyeli de sıfır. yeniden isimledirilen butonlar ise gülme krizlerine sokuyor insanı.
 • herkese sıfır bu temaya 100 puan. en birinci kendisi olmuştur. dayanamicim, içimden geçen cümleyi haykırmak istiyorum: eneee çok güzel olmuş olm lan!