şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son 3-4 senedir sayıları oldukça artan atarlı abi tipi. başlıklardaki entryler;

  ''cips çikolata alan eline sıçayım senin''

  ''yeme aq şüşkosu yeme yeme ananı bacını skiyim yeme o karıyın amk yeme''

  ''pankreasını light kola tankında 40 gün bekletsinler de gör ebeninkini'' şeklinde. efendi efendi başlığımı okurken bu entryleri görünce koltuğumda pısıyorum. yaptıkları bir nevi pep talk olabilir gerçi bilemedim, belki ekşi ahalisi böyle hakaretlerle gaza geliyordur.

  böyle sert çıkışan ablalarımız da olabilir ama genelleme yaptığım için başlığı abi diye açayım dedim.
 • ekşi duyuru'da da bol bol bulunan abiler. hep bir hor gören tutum içinde olan bu abiler yanınızda olsalar kaslı kollarıyla suratınıza bir tane geçirecekmiş gibi bir kızgınlıkla yazarlar gönderilerini. abiciğim, kaslı abim, kızgın abim; ne gerek var bu atara? bu kadar kızdırıyorsa seni bu şişkolar yazma gitsin. sen de rahat et şişkolar da rahat etsin aq.

  önceleri her gördüğümde kendimi sünepe ve şişman bir tereyağı parçası gibi hissederdim bu abilerin gönderilerini. artık aklıma bunları biz anlattık diye deliren eşofmanlı şevket hoca geliyor bu abileri gördükçe aklıma sjdkslslsşs
 • atarı bir üslup olarak benimsemiş dostumuzdur. yoksa reel'de öyle atarlı giderli olduğunu sanmıyorum.
 • bu abi aynı zamanda salonda o hareketi yanlış yapıyorsun diyen kişidir. ayrıca hayvan gibi ağırlığın altına yatıp kaldırırken değişik sesler de çıkardığı sıklıkla görülür.
 • ahah, (bkz: tespit gibi tespit)

  bu akimin şu entry (bkz: #53051771) ile basladigini dusunuyorum. bu tarzda daha eski bir entry bulursaniz bana da haber verin, sozluk tarihini birlikte yazalim.
 • sözlüğün seviyesini düşüren bu abiler sözlükte, sadece spor ve beslenme değil tüm başlıklarda çok fazla varlardır.
  onun fikri ile uyuşmayan bir fikir beyan edersen, direk mesaj atar. kadın erkek farketmez bir anda kendini kontrol edemeyen bir manyağın türlü hakaretlerine maruz kalabilirsiniz.

  aklıma geldi yeni yazar olduğum zamanlardı, başlık nasıl açılır'ı merak ettiğim için bir başlık açmıştım.
  bu abilerden biri "fake misin? neyin peşindesin?" gibi mesajlar atıp bir süre sözlüğe girmememe sebep olmuştu.
  halbuki niyetim sadece youtubede gördüğüm ilginç bir videoyu paylaşmaktı hahahhahs

  geceye bir fotoğraf bırak başlığına cep telefonum ile çektiğim bir manzara resmi koymuştum. bu manzara fotoğrafı yüzünden,
  saygıdeğer bir abimiz nick altıma küfür yazmıştı.
  bir dizi başlığına, beğenmediğim bir karakterle ilgili şeyler yazdım.
  bu abilerden biri "sen dizi izleme" yazmış. ne denilebilir ki...

  artık futbol başlıklarına tıklamıyorum zaten. bu abiler takım tutmayı da beceremiyor.

  zannımca günlük hayatlarının boktanlığını, insanların altında ezilmenin verdiği siniri sözlükte tanımadıkları insanlardan çıkarıyorlar.
 • birçoğunun bilgisinden ve haklılığından şüphem yok ama kendilerine hayatı biraz daha relaks yaşamayı öneriyorum. gerçekten. hani bazen üslup ve tavırları öyle sinir bozucu oluyor ki insanın elini kolunu bağlayıp ağzına kola, bira falan dökesi geliyor. :d

  sağlıklı beslenme ve spora gönül veren insanın en evvel alkol ve sigara alışkanlıklarını terk etmesi gerekiyor misal. ama dediğim gibi bunu genişletebilir, o gün akşam yemeği yemek yerine dışarı çıktığında sosyal içici takılabilirsin. ayda bir iki kez içilen light koladan, bir iki kadeh şaraptan vesaire ölmeyiz diye düşünüyorum. yalnız bu düşüncemi dile getirirken dahi birazdan azarlanacağım hissiyatı oluştu, resmen travmasınız ahahdhsjdks.
 • en büyük atarı protein tozu üzerinden yapan ademler. zararlı olduğundan kıllandığını belirten bi divane, şayet şans eseri başlık altına düşerse "bre cahil!!! sen daha streoid ile protein tozu arasındaki farkı bile bilmeden gelip burda nasıl ahkam kesersin!!!" diye had bildirirler. "yanlış kullanırsan her şey zararlı zaten." şeklinde daha ılımlı yaklaşan, fakat endişeli suserı da yermeyi ihmal etmeyenleri yok değildir. eğer trollemek istiyorsanız orta yere canan karatay bakınızı verip kaçın.
 • karikatürist cihan kılıç'ın ve sinem serisindeki alper'in sözlük yazarı versiyonudurlar.
 • bu şekil abilerin davranışları fazla testo kaynaklı olabilir. kafa bir noktadan sonra gidebiliyor çünkü.

  -yarı alakasız şekilde- dorian yates ve mighty pirate spotter'ından* örnek vermek gerekirse: https://www.youtube.com/watch?v=-gnzpzefdli&t=134s
  (bkz: blood & guts)

  buradan sözlük'e tranpoze edin.