şükela:  tümü | bugün
 • bugun inegol koftesi denince akla ilk gelen yer, yol ustundeki zeynel inegol koftecisi olsa da inegol koftesi'nin hasi besler'de yenir. 1800'lerin sonlarinda basladiklari isi kimbilir kac kusaktir devam ettiren besler'de koftenin yaninda nefis salgam suyu icebilirsiniz. tatli olarak yillardan beri sadece tel kadayif bulundururlardi. simdi menuye kemal pasa da eklemisler. ayrica sutlu tel kadayifi tahinle susleme gibi bir arge faaliyetinde bulunmuslar ki tadindan yenmiyor...
 • inegöl'ün içinde eski bir pasaj içinde, oldukça samimi bir ortamı olan köfteci. şimdiye kadar yediğim en lezzetli köfteyi burası yapmıştır. sadece bir kere gitme fırsatım oldu, tadı damağımda kaldı. zeynel, orhan gibi köftecilerin ününe aldanmamak gerçek lezzette inegöl köftesi yemek için buraya gelmek gerekir.
 • benim gibi pek köfte sevmeyen birine bile bayıla bayıla köfte yedirtmiş olan mekan. masaya oturunca önünüze öyle kuru kuruya bir köfte koymuyorlar sadece. ilk önce değişik değişik ekmekler geliyor. yanında bir de salçalı,cevizli bi şey getiriyorlar tarator mudur nedir ismini bilemiycem ama. sonra siz ne isterseniz donatıyorlar masayı. servis zaten süper. bu kalitede bir yeri istanbulda işletseniz, mekanı allayıp pullasanız herkesin ağzı açık kalır heralde, fiyatlarda misli misli artar. lakin burda hesabı ben ödemesem de anladığım kadarıyla çok uygun bir fiyata karnınızı doyurabiliyorsunuz. inegöldeki diğer köfteciler nasıldır bilemem ama inegöllü dostların da bize tek tavsiye ettiği yer burasıydı.
 • bursa ili sinirlari icerisinde yiyebileceginiz en guzel yemegi yapan mekan. inegol'de, camiinin yakindaki asil mekaninda tabii.
 • çarşı içinde eski, inegöl avm karşısında da geniş bir mekanı bulunan inegöl köftecisi (ankara istikametinden giderken yenişehir kavşağından, şehir yönüne doğru girmeniz gerekiyor). şimdilerde endülüs avm'de bir mekana franchise vermişler, yolunuz dğşerse orada da fena değil ama inegöl'deki bir kaç tık daha iyidir.

  köftesinin şehirdışında inegöül köfte diye yediklerinizle alakası yok, aynı cümle içinde bile kullanmayın, çarpılırsınız. inegöl'deki diğer köftecilerden farkı daha saf ve sanırım hayvanın daha farklı bir yerinden yapılıyor olması. yine diğerlerine göre kömürün verdiği lezzet biraz daha farkedilir oluyor.

  http://www.beslerkofte.com/
 • köfteleri migrosta satılan köfteler kadar iyi olmayan köfteci.

  geçen ay inegölden geçerken foursquare sayesinde bularak deneyeyim dedim. kesinlikle migros ta satılan köfteye yetişemiyordu. sadece namı var. bir de şerbet diye sattıkları birşey vardı. garson övdü bir de. uzaktan da bakıyorum bildiğin freşa nar aromolı sodayı doldurup getirdi önümüze. hem de şu bardakta * bari şişede getirseydim mk. sütlü tahinli kadayıfı ise ilk ve son denemem oldu.