şükela:  tümü | bugün
  • 35.327786 kuzey, 33.141117 doğu koordinatlarında bulunmaktadır.

http://maps.google.com/…&spn=0.001171,0.003433&z=19
  • gurur vesilesi dabi böle adamları kovalamaçlı öldürmeçli şeyler heb gururlandırıo beni. bir de okuyucu yorumu ilişti gözüme

"2008-03-30 16:30:52 - tank
    yazan: ali
    kıbrıs'ın kazanılması ona bağlı olmuştur.o asker ve o tank olmasaydı kıbrıs diye bir şey olmazdı. bye "

ali sen bizim her şeyimizsin. bye.

bonus (bkz: fatih'in gemileri karadan yürütmesi)
  • bazılarını rahatsız etmiş tanktır .ehaha
  • savas artigi tank, tufek, kursun deligi, top, mermi, vesaire gibi sacmaliklarla yasayan kibris turk halkini zerre sasirtmayan tank.

z.o. notu: yalanlaggr istiyorsan, yalagnlar soyleyeyim ey sozlukcu, yine de sen bilirsin. smirk.
  • günümüzde bu tankın durduğu yere kadar asfalt yol yapılmıştır. büyük kolaylık.
  • köpekten kaçarken duvara veya ağaca tırmanıp geri inememek, panik anı geçince "lan ben buraya nasıl çıktım" demek şeklinde bir klasik sahne vardır, bana onu hatırlatan tank.
    bizimki düşmanı kovalarken çıkmış tabii, durum biraz farklı.
  • elin anzakları binlerce kilometre yoldan her sene atalarının can verdikleri toprakları görmeye çanakkale'ye gelirken, acaba kaç türk'ün bu tankı görmek için kıbrıs'a gittiklerini merak ettiğim tanktır. bırak gitmeyi varlığından bile ilk kez bugün haberim oldu. bu kadar sahip çıkıyoruz işte mirasımıza. kumar var desek elli otobüs yola çıkar şimdi.
  • asfalt yol yapılmasına rağmen arabayla dahi zar zor gidilebilen bir yere öyle ya da böyle tırmanmış tanktır
    ayrıca tırmandığı yerde çok güzel alsancak ve girne manzarası vardır
  • çıkışı bulamamıştır.

(bkz: tank bana en yakın çıkışı bul)
  • kahramanlık abidesi.