şükela:  tümü | bugün
  • çok yakın bir arkadaşımın başından geçmiş bir olay.

olay şöyle, kendisi eskiden manken olmaya aday birisiydi kısa bir süre bu camiada küçük çaplı işlerde bulunmuş. bahsettiğine göre türkiyede model olmak için gay yapımcılara ya da organizasyonlarda bulunan irili ufaklı bütün eşcinsellere götü vermek gerekiyormuş. bunun için gay olma zorunluluğu yok, sadece götü ver yeter.

oyuncu olmak için model yarışmalarında boy gösteren çoğu mankenin başından istemli veya istemsiz bunun olması şart diyor, bir nevi ön eleme gibi bir şey sanırım. erkek best model yarışmalarında derece alan bir kaç manken arkadaşı dahi bu olayın doğruluğunu onaylamış lakin kimse elindekilerden olmamak için sesini çıkaramıyor dedi arkadaş.

amacım şöhret ya da para olsaydı kabul ederdim belki ama benim hayalim oyuncu olmak, sınavlara hazılandım konservatuardan girecem diyor kendisi.

şimdi gelelim zurnanın pırt dediği yere. sen yarışmanın adını ne koymuşsun ‘best model’ yani en iyi manken olmak
    eğer ki adı ‘best models that really good at fucking’ olsaydı o zaman derdim ki tamam bu sektör böyle çalışıyor.

ben ki her insanın özgürce yaşaması ve düşüncelerini özgürce paylaşması taraftarıyım. lgbt yi de sever ve desteklerim. lakin hayallerine ulaşmak isteyen saf ve temiz insanları, cinsel kimlikleri üzerinden manipüle etmeye çalışanlara da koca bir siktiri çekerim kardeşim.

namus bacak arası değil beyindedir, eyvallah ama kimse kimseyi istemediği bir şeye yapmaya zorlayamaz. kıvanç ya da kenan gibi adamların susmayı bırakıp konuşmaya başlaması lazım. pedofili, tecavüz nasıl kabul edilemez ahlaksal normlarsa bu da öyle olmalıdır.

düne kadar kadınlar şarkıcı olmak için meyhanelerde namuslarından oluyordu, şimdi ise erkekler model olma yolunda. karşılıklı bir onaylama olmayan bütün cinsel aktiviteler tecavüzdür, kişisel haklara saldırıdır. durdurulmasi gerekir.

edit : imla
    edit 2 : ne goy goy yaptınız ulan. -de -da eki özürlüsüyüm napiyim amk, bi ara düzelticem söz. o zamana kadar kudurun.
  • ülkenin yarayan kanalarindan bir mevzu. kilit noktaları tutmuş sisko kalantor "duayen "ler tarafından, aktif eşcinsel partner olmaya zorlandıkları vakidir bu anlı şanlı mankenlerimizin.
  • yaklaşık 10 senedir medya sektöründe görev aldım. duyduklarım, gördüklerim oy oyy . yazar arkadaşın dediğine katılıyorum. yaparlarmış böyle şeyler. ki zaten bilinmiyor mu?

edit: bu kadar mesaj, aynı soru. la olm paparazi değilim ben. bomba falan yok. zaten söylesen ne olacak? karışıklığa gerek yok. ki bize ne? alan memnun satan memnun değil mi?

mesleği de bıraktım çünkü düzenli gelir yok. belli bir saati yok. iki televizyona çıktın diye tanımadığı insanlara kanka denmesine de tutuldum. çok samimi gelmedi onca zaman. ama emin olun çoğu ünlü geçim derdinde. öyle göründükleri bir hayatları yok. işini güzel yapanları tenzih ederim. bugün ön planda olupda kral insanlar var.
  • çok çirkin annem. fazla çirkin yapmayın.
  • (bkz: şehir efsanesi)
    yıllardır tv/medya sektörünün kıyısından geçenlerin çevresine ilk anlattığı hikayelerdendir.
  • madem böyle bir rezalet olduğu biliniyordu neden kaldırılmamış bu saçma yarışmalar ya da doğru düzgün organizatörlere verilmemiş. doğruysa ortada bir suistimal suçu var. ünlü olmak için gençler ölüp bitmesin. bu rezaletleri de düşünsünler. üç kuruş için travmadan travmaya koşmaya değmez.
  • üç kuruş değil o. bayağı güzel para kazanıyorlar, hayatları kurtuluyor. hatta bazılarının yedi ceddi kurtuluyor. o nedenle öyle kolay altın tepsi ile sunmuyorlar bunları. durum kötü, kolla götü. çok iğrenç tabi. ama kabul edende kabahat. teklif eden zaten arsız. ar damarı çatlamış. kabul etmeyeceksiniz ama bir şekilde gene de yolunuza devam edeceksiniz. vardır elbet bir yerlerde suistimal etmeyen insanlar.
  • (bkz: bir arkadaşım)

bağlaç olan, olmayan ne kadar -de -da varsa garanti olsun diye mi ayırdın bilader, sen götten biz gözden olduk.
  • (bkz: göte gereğinden fazla değer vermek)
    alan için de veren için de geçerli olan bir durum.