şükela:  tümü | bugün
 • beden eğitimi ve spor yüksek okulu. ama okuyunca beslenme yüksek okulunun kısaltması gibi görünüyor*
 • günümüzde bir çok üniversitede bulunan beden eğitimi ve spor yüksekokulu; ilk ve orta dereceli okullar için beden öğretmeni, olimpiyat evleri ve spor bakanlığına bağlı diğer kuruluşlar için spor yöneticisi ve antrenörler yetiştiren bir kurumdur. ancak üst seviyede problem yaratacak biçimde atanma sorunu vardır. özellikle beden öğretmenliği bölümünde günümüzde 20.000'i aşkın mezun atanmak gayesiyle kpss'ye girmektedir.
 • daha dün lügatıma eklediğim kısaltma.

  canımı acıtan, bir yerlere kafa atma isteği uyandıran ama sadece susmam gerektiği için ses çıkarmadığım, iç dünyamı allak bullak eden bölüm...

  canım çok yanır sözlük çoook...
 • 6.ben finallerde uykudan yemekten kesilirken parandeler atan, neşeyle hoplayıp zıplayarak sınavlara giren öğrencileri barındıran meslek yüksek okuludur.darbuka ve saz çalmaları da cabası. nispet yapıyolar amına koyim. sınavlarda 9 aylık oynuyolardır tahninimce. anne olan ff baba olan aa alıyo heralde.
 • hemen hemen her bölüm gibi atanma sorunu olan ama okunması ayrı bir zevkli bölüm..dersler hem pratik hem teorik şekilde verilir; anatomi, fizyoloji, biomekanik, atletizm, jimnastik en zor derslerin başında gelir..
 • burdaki erkek öğrencilerin birbirlerine uçan tekme atarak şakalaştığa şahit olduğum bölümdür.
 • olimpiyatlardaki başarısızlıklardan sonra akla önce neden türkiye'de sporcu yetişmiyor diye eğitim sistemine bok atma sürecine girilirken akla önce okul yok mu okul sorusu gelir. okul tabiki vardır bu okullar besyo adı altında barajı geçip bi bok olmayacak bu çocuktan bari bedenci olsun, bedeni iyiydi mantığıyla üniverstiye giden insanların yetiştirdiği bir nesilden ancak bu kadar cacık oluyor demek ki.

  tanım olarak besyo, bir bina kısaltmasıdır.
 • (bkz: #25861958)
 • 4 yıllık yüksek okul*. öyle bir yer ki burası, buradan mezun olup işinden hayatından memnun olmayan adam okul boyunca göt yaymıştır, hiçbir bok yememiştir. halbusi okulda kendini geliştirip belgelerini toplarsan çok fena bir canavara dönüşebiliyorsun. olay sizde bitiyor kısacası bebeyimler. ha bir de ek olarak belirteyim, girmesi zor okuması kolay okul, evet.
 • gerçekten sporcu olup bu idealde ilerlemek adına tercih edenleri tenzih etmekle beraber bu yüksekokuldaki %90 öğrenci göttür.

  samimiyetsizdir.

  işi gücü hava basmak, lise mezunu olmamaktır.

  hepsi mezun olduğunda ultra lüks gözbebeği sensörlü bir spor salonunda 0 beden seksi hatunların fitness hocalığını yapma hayali kurarken mezun olduktan 1 sene sonra kendisini aöf iktisat çalışırken bulur.

  bu gerçeği bildiklerinden midir yoksa ciddiye almadıklarından mıdır bilinmez, okul hayatları boyunca hep kuul takılmaya çalışırlar. hangi bölüm diye sorulduğunda, ileride sanki nötron bombasının yapımına katkıda bulunup dünyayı amerika ve israil belasından kurtarmakta pay sahibi olacakmışcasına '' besyo ! '' diye göğüs gere gere söylerler.

  spor akademisi okumalarına rağmen girmesi ve okuması gerçekten zor olan üniversiteler dışındaki çoğu üniversitede bu öğrenci kesiminin çoğu sigara kullanır, göbekli ve %30'dan az yağ oranına sahip olmayan insanlardır.

  ortalama bir derse 2 saat çalışıp 2,5 ortalamayla okulu biterebilecekleri yerde gerizekalı gibi tenisten kalanları falanda mevcuttur.

  sözlerimi gerçekten sporcu arkadaşları tenzih ederek bitiriyorum.