şükela:  tümü | bugün
 • hukukcunun ikinci adresi
  ankara universitesi hukuk fakultesinin hemen yanındaki sokakta yer alan fotokopici.okul öğrencileri arasından birtakım kişilere parayla not tutturur her dersin gün gün notlarını bulabilirsiniz ayrıca geçen yılların sınav soruları ve cevapları ve de hukuk pratik calismalarini satar işe yarar
 • emek hırsızı.
  öğrenci olarak ilk günden beri tepki koyduğum ve fakat zaman zaman mecbur kaldığım telif hakkı gasbı merkezi.
 • hakkinda "ay soyle kotu boyle berbat" diyenleri sinavdan bir hafta once kapisinda kul kole olmus bulabileceginiz mekan. devam zorunlulugu olmayan bir okul olan ankara universitesi hukuk fakultesi'nin ogrencilerine buyuk yararlari olmustur.
 • (bkz: final copy)
 • herşeye rağmen, her yıl bir sürü öğrencinin mezun olmasını sağlayan kurumdur.
 • pratik kitapçıklarının cevaplarını okumanın çoğu sınavı geçmenize yettiği fotokopi dükkanı.
 • derse girmeyen ankara hukuk ögrencilerinin kurtarıcısı.
  sene başında ders notu tutmaları için öğrencilerle anlaşırlar ve hem not tutan öğrenciler bu şekilde para kazanır hem de tutulan bu notlar çoğaltılarak diğer öğrenciler için satışa sunulur. sonuç olarak güvenilirliği şüphelidir, çeşitli yanlışlıklar olabilir, sınavlarda da böylece herkes aynı hataya düşebilir ama yine de bu dezavantajının karşısında avantajlar daha ağır basmaktadır. derse giren öğrenciler de bu notlara ihtiyaç duyabilmektedir zira herkes iyi not tutamıyor olabilir ve eksikleri bu şekilde tamamlama fırsatı söz konusudur, bunun için de hiç kimseye minnet edip not isteme sıkıntısına girmeye gerek kalmaz.
  'emek' baglaminda değerlendirilirse vicdani sorgulamalara neden olabilen bir yerdir belki ama öğrencilere olan faydası da yadsınamaz. bazı hocalar buraya meydan vermemek için kendi ders notunu çıkarıp öğrenciye okuldan bunu satın alması imkanını sunmaktadırlar. (bkz: lale sirmen)
 • hakkında "emek hırsızı" "öğrenciyi sömürüyor" "aman da notları şöyle kötü böyle berbat" şeklinde söylenen sözleri son derece saçma ve anlamsız bulduğum fotokopicidir. keza notların zaten sayfası normal fotokopi fiyatı üzerinden satılır. yani arkadaşının notunu fotokopi çektirmekle aynı fiyata gelir. ayrıca not satan bi öğrenci olarak açık açık söyleyeyim evet belki de harcadığım onca zamana ve emeğe karşılık olarak daha fazla para almam gerekir ama beta olmasa da ben o notu zaten tutacaktım ve herhangi bir para almayacaktım. şimdi en azından benim cebim para görürken derse girmeyen insanlar dersteki notlara ulaşabiliyorlar.

  sonuçta gerçekten hukukçunun 2. adresidir. derslere düzenli devam etseniz kendi notunuzu kendiniz tutsanız da (ki doğrusu kesinlikle budur herkes en iyi kendi notundan anlar) sonuçta çıkmış soruları beta olmasa kimse edinemez.
 • 25 yildir calismakta olan bu isletmenin sahibi emekli ögretmen olup sol görüslü bir isletme olduklarini gecmis yillarin sinav sorulari kitapciklarinin kapagina ahmed arif basta olmak uzere baska bazi sairlerin de siirlerini ekleyerek kanitlama egilimindedir.
 • tertemiz, anlaşılır, detaylı, dersin birebir kağıda dökülmüş hali diyebileceğim adamı kurtaran yazılar bütününü ihtiva eden yer. başka bir üniversitenin hukuk fakültesinde okusanız bile bence alıp okunmalı buradaki notlar.

  hele bir olay var ki her hukuk öğrencisinin bir numaralı sorunudur. "iyi tamam bunları biliyorum da, hoca olayda öyle bir soruyor ki..." , "keşke pratik çalışma kitabı bütün soruları cevaplı verse" tarzı giden ve pratik çalışma eksiği olan öğrenci tipi de buradaki pratik çalışma adı altındaki eski sınav sorularının, derslerde çözülen olayların ve cevaplarının bulunduğu notu edinmeli.