şükela:  tümü | bugün
  • herşeye rağmen, her yıl bir sürü öğrencinin mezun olmasını sağlayan kurumdur.
  • türk yüksek öğreniminde fotokopicinin yeri başlıklı alan çalışmasının pilot fotokopicisi.
  • ankara hukuk'un yanında selçuk hukuk'a da hizmet veren fotokopici, yalnız o kadar pahalı ki bir dönemlik not akademik çalışma ile aynı fiyata denk geliyor neredeyse, çalışanlarının atarları da bezdiriyor vallahi, allah her daim bu heriflerle muhatap olan ankaralı hukukçulara yardım etsin.
  • süha tanrıver - medeni usul hukuku cevaplı sınav soruları notlarındaki cevabı aynen sınavda yazdığım ve 48 alıp kaldığım ve usul asistanımız sayesinde oradaki bazı cvpların yanlış old.nu öğrendiğim ders notu toplayıcı-kopyalayıcı küçük şirket!...
  • ihtiyaçtan doğmuş, iş ahlakı olmayan, kapitalist kuruluş. insanların emeği goygoyu yapmak istemiyorum. kimsenin notu ne zorla elinden alınıp yayınlanıyor ne de kimseye zorla not aldırılıyor buradan. fakat iş ahlakı konusunda çok eksikler.

mesela roma hukuku dersinden çıkmış soru ve cevaplarını aldım. yapılan sınav test. soru da aşağıdakilerden hangisi doğru değildir diye bir soru. adam cevap diye şıkları tek tek, büyük büyük yazmış doğru cevabın sonuna da sadece değildir eklemiş. soru üç cevap yedi satır. ulan amın feryadı sen oraya sadece doğru şıkkı yazsan anlamıyor muyum ben değildir olacağını? işte böyle geriyorlar insanı.

diğer yandan bazen çıkacak dedikleri notlar çıkmıyor, bazen yanlış çok oluyor ya da mesela bir sayfalık yeri bol boşluk bırakarak üç sayfa yazıyor. bunu söylediğinde de umursamıyorlar hiç. "beğenmiyorsan alma kardeşim." demedikleri kalıyor bir.
  • tertemiz, anlaşılır, detaylı, dersin birebir kağıda dökülmüş hali diyebileceğim adamı kurtaran yazılar bütününü ihtiva eden yer. başka bir üniversitenin hukuk fakültesinde okusanız bile bence alıp okunmalı buradaki notlar.

hele bir olay var ki her hukuk öğrencisinin bir numaralı sorunudur. "iyi tamam bunları biliyorum da, hoca olayda öyle bir soruyor ki..." , "keşke pratik çalışma kitabı bütün soruları cevaplı verse" tarzı giden ve pratik çalışma eksiği olan öğrenci tipi de buradaki pratik çalışma adı altındaki eski sınav sorularının, derslerde çözülen olayların ve cevaplarının bulunduğu notu edinmeli.
  • ne sınav , ne okul ne de başka bir eğitim aktivitesi ile alakalı olmayan ben bile vakti zamanında buradan not almıştım.
  • hukuk fakültesi öğrencilerinin özellikle de ankara hukuk öğrencilerinin kitaptan çalışma alışkanlığını baltalayan kuruluş.
    faydası yok mu? muhakkak ki var ancak kitap düşmanı olduğu kesin. hoş bence akıllı öğrenci kitaptan çalışır, nottan da destekler. sırf nottan çalışandan pek olmaz, olursa istisnadır. sırf kitaptan çalışan da sınavlarda zorlanır. dengeyi tutturmak gerek.
  • şiir şiir bir yere kadar olan notlar. biri çıkıp şampiyonlar ligi marşının sözlerini çiziktirse.
  • vize ve final dönemine yaklaştıkça fiyatlarını yükseltmesiyle -ya da ankara hukuklu öğrencilere öyle gelmesiyle- ünlü fotokopicidir.