şükela:  tümü | bugün
 • alfa erkek, alpha male ziddi. malin onde gideni.

  erkek denirse eger, beta erkekleri alfalarin artiklariyla yasarlar. genelde ilk cinsel deneyimlerini, yine bir alfa artigiyla orta yasa yakinken yasamis olurlar. evlenilecek erkek kivamina geldiklerinden, hayat onlar icin aslinda 30unda filan baslar. o yasa kadar itilip kakilan, dikkat cekmeyen bu betalar birden kiymete binerler. yerlesik hayata gecmek isteyen disinin ilgisini cekmeye baslarlar.

  hic bir beta, elf gorunumlu hatunun ilk sahibi olamaz. bu betalar her yerdedir, oransal olarak seksen yirmi kuralina atfen erkeklerin yuzde seksenine denk gelirler belki ama, hatun kaldirma atraksiyonlarinin ancak yuzde yirmisini basarirlar. armudun iyilerini alfalar coktan ve cokca yemis/yemekte oldugundan kelli, genclik donemlerinde nerd olur bunlar.

  hemen her populasyonda sayisal cogunluklari vardir ama kabuklarini kirip alfalara karsi gelemezler. iclerinden cok azi kast atlayip alfa erkegi olur, onlar da alfalar arasinda astsubayliktan yukselme subay veyahut tezkere birakmis aztek muamelesi gorur.

  betaysaniz, yapacak bir sey yok. sabredin. uzun yasamanin yollarini arayin, hayat size yaslandikca guzellesecektir. alfalarin dominantligi killar kadayif oldukca azalacak, dunya size kalacak. boyle inanin, simdilik seyretmeye, kavanozu disindan yalamaya devam edin.
 • bulunduğu gruptaki alpha male'in bir altında olan erkek birey. alpha male ölürse yeni alpha bu oluyormuş. bir de omega male var, o betanın betasının betasının.......betası olan erkek birey oluyor (yani ancak ortamda erkek kalmadığında alpha olan eleman).
 • (bkz: veliaht)
 • bunun gaması, tetası vs.si var, o yüzden beta diye küçümsemeyin, zeka iyiyse, alfa gibi iş çıkarır genç ama olgun döneminde. ancak bir de şu var imiş ki tüü allah belanı vermesin diyorum:

  (bkz: omega erkek)

  (bkz: omega/@portakal)
 • küçük bir köpek sürüsüyle birlikte yaşıyorum. alfa/beta kıyasında tam bir arka bahçe benim için. ipleri elden bıraktığım an liderliğim için mücadele başlıyor. çok da farklı değiliz. hala doğadaki insanız.

  bu yüzden; lider olamayan erkektir beta erkeği.

  kendi isteklerini ve önceliklerini, diğerlerinin önceliklerinin gerisine koyandır.

  sevdiği kadına açılamayandır, reddedilme korkusu yaşayandır.

  çok sevendir, seven değil.

  anı değil, geçmişi veya geleceği yaşayandır beta. (bkz: şu an/@montmartre sakini)

  değiştiremeyeceği görüntüsünden değil, geliştirebileceği/güzelleştirebileceği görüntüsüyle alçalandır.

  hala eski sevgilisini sorandır.

  reaktiftir, proaktif olamayan.

  bir yerlere gelmeyi birilerinin sırtına basarak başarabileceğini düşünendir.

  sevdiği kadına yarın gece sarılıp uyuyamayacak olandır.

  hiçbirimiz alfa doğmadık. koşullar bazılarımıza öğretti alfa olmayı, bazılarımızın hala haberi yok. bir ölçüde bizim seçimimiz. "yaptığın şeylerden bir kez pişmanlık yaşarsın ama yapmadıklarından binlerce kez." diye bir söz vardı. beni en çok ateşleyen sözdür bu. bilmiyorum en son ne zaman bir kadınla konuşurken çekindim, ya da tokalaşırken avuç içim aşağıda kaldı. evet, alfalık ve betalık çok ince bir çizgi aslında. çünkü sürekli değişen çevrelerde yaşıyoruz. herkes kendi sürüsünün lideri, liderlerin beta olduğu sürüler de var.

  (bkz: alfa erkek/@montmartre sakini)

  hedefin ne olduğu çok önemli. iş yaşantısında mı beta olacaksın? aşk yaşantısında mı? ikili ilişkilerinde mi? iş yaşantısında seni betalıktan sıyıracak tek vasıf liderliktir. aşkta kuralları bilmektir. ikili ilişkilerde, herkese rağmen kendin olabilmektir.

  'friendzone' tabiri aldı başını gidiyor. aslında çok komik bir kalkan. "x yaptığım için beni arkadaşı olarak görüyor." yanılgısı var. aslında biraz da gerçekten kaçış. kimse sizi fazla eğlenceli olduğunuz için, fazla kibar olduğunuz için, mesajlara hızlı cevap verdiğiniz için arkadaş olarak görmez. genel bir tablo vardır. orada arkadaşsınızdır. bu genel tabloda da renginizi en çok belli eden kendinizi karşınızdaki insandan daha değersiz görmenizdir. bu yüzden tüm çirkinler sizden hoşlandı azizlerim, kahverengi meme uçlular!

  şimdi şu bilgisayarı kapatıp elinize telefonunuzu alın. sevdiğiniz kıza mesaj atın, arayın. yarın onu "kendi" istediğiniz yere buluşmaya çağırın. sizin uygun olduğunuz vakti söyleyin. rahat ettiğiniz, size özgüven veren kıyafetleri giyin. yemeğe başladığınızda kibarca izin isteyip lavaboya gidin ve döndüğünüzde kadınınızın karşısına değil, tam yanına oturun. gözlerinin içine bakıp gülümseyin ve sorun; "meme ucun pembe mi değil mi?" orada cevabı bulacaksınız.

  unutmayın azizlerim; hayat şişman kızlarla dans etmek için çok kısa.

  au revoir!
 • kurt sürüsünde babysitter rolünü üstlenen üye.
 • günümüz toplumunda ideal erkek tipi olarak değerlendirilseler bile beta erkeğin boynuz yemesi işten bile değildir.

  kadınlar; duygusal yapılı, feminen erkekleri severler ama onlara aşık olmazlar. siz bakmayın kadınların çok anlayışlı, çok uyumlu erkek istediklerine. bu tip erkekler yalnızca kızlar için pipisi olan iyi bir kız arkadaştır!

  kadınlar, maskülen(alfa) erkeklerden ölseler de vazgeçemezler. hatta aldatılmak, itilip kakılmak da buna dahil. onlar unutulmazdır ve vazgeçilmezdir. beta erkekler ilişkilerinde daha çok seven kendisi olup "daha az sevilen" taraftır. ancak ilişkilerde olması gereken ise bunun tam tersidir.

  bu erkek liderliği eline almayan, kadınına itaat eden kılıbık biri olduğu için ona çevresi tam bir erkek gözüyle de bakmaz. maskulen bir erkek olduğunu kadının bilinç altına kabul ettiremediği için kadını, karakteri dominant olan erkeklere dudaklarını ısırarak bakacaktır.

  beta erkek, kadınının ağzından "sen de erkek misin be!" imalı cümleler duyması ve bu yönde imalı bakışlara maruz kalması da olasıdır. üstelik bu erkek kadınına ne yapsa yaranamaz; ama kadını zaten görevi olan bir şeyi ifa ettiğinde bu yaptığı şeyi beta erkek için bir "lütuf" olarak görecektir.
 • kültür,bilgi ve tecrübelerine saygı duyduğum birinden bu konuyla alakalı "kadınlar beta erkeklerle iyi anlaşırlar ama alfa erkeklere aşık olurlar" diye bir şey duymuştum.ancak anlayamadığım,bunu söyleyen kişinin "beta erkek" olarak tanımladığı bir kişiye kör olurcasına aşık olması.üstelik bu kişinin iş,konum,medeni hal gibi problem çıkartacak şeylerinin olmasına rağmen.
 • alfa fucks beta bucks sözünde geçen erkek.
 • alte ya da befa gibi geçiş formları da vardır...