• küçüktüm ufacıktım, terledim, soğuk su içtim, hasta oldum ve her nedendir ve ilk kim dedi bilinmez, "acaba bizim sıpa beta mı oldu?" şüphesi sardı dört bir yanı ve bir gün annemle babam aralarında konuşurlarken betanın benim yaşımdaki sıpaları öldürebileceği lafını duyar gibi oldum. sonra da annem babama "beta olunca ense sertleşirmiş" dedi. beni aldı mı size bir korku. çekine çekine ensemi yokladım. aman allah'ın! ensem sertti! ama ben o anda ense denen bölgenin zaten sert olduğu ve yatakta yatarken enseme değmek için başımı öne eğdiğim için ensemin daha da gerilip iyice sertleştiği gerçeklerini aklıma getiremeyip, "ben daha çok küçüğüm, n'olur allah'ım daha ölmiyim." adlı uzun ağlamayı patlatınca bizimkilerin beni sakinleştirip, avutmaları baya uzun zaman almıştı.
  • tam adı "a grubu beta hemolitik* streptokok" olan bakteri çeşididir.
  • oldurmeyip surunduren cinsten bir sey bu. bir haftadir yatiyorum. ayaga kalktigim anda kotu oluyorum. midemin bulantisi yuzunden gece uykumdan uyaniyorum. sabah iyiyim sanip ise gidip, ogleden sonra tekrar izin aliyorum. 1 haftadir antibiyotik kullaniyorum ama hic iyilesmis hissetmiyorum. nasil gececek bu meret bilemedim.

http://irfanyorulmaz.com/disease/beta.htm
  • (bkz: beta virüsü)
  • ya ben senin gelmişini geçmişini sikeyim hastalık gibi. kaç gündür ağzıma sıctı. bi de depresif yapıyor insanı. tüm hayat enerjini alıp götürüyor.
  • 10 yaşımdan beri piyasada vardı bu mikrop, sana inat bademcik aldırmıyorum şimdi git burdan!
hesabın var mı? giriş yap