şükela:  tümü | bugün
  • earl grey tipinin tadı toprak gibidir, an itibariyle ağzıma etmiştir.*
  • çilek ve portakal aromalı siyah çay üretir
  • ürünleri azerbaycanda da sıklıkla görülebilen hazır poşet çay üreticisi
  • market rafında görünce ilgimi çekti. earl grey'ine baktım, daha kabından bile çok güzel kokuyordu; aldım hemen. gel gör ki demlenince hiç de earl grey tadı vermedi, ağızda garip bir tat bıraktı. diğer çaylarını denemediğim için bir yorumda bulunamıyorum fakat earl grey tecrübem pek hoş olmadı doğrusu.. bana mı denk geldi bilemiyorum da verilen paraya değmeyen ortalama bir çay markası artık gözümde.
  • türki cumhuriyetlerde lipton'dan fazla bilinen adana merkezli marka
  • bütün poşet çayların boyalı su olduğunu düşünen biri için bu, bir bardak duvar boyasını içme deneyimi yşamak isteyenlere tavsiyemdir.

yine gecenin bir yarısı bölümde çalışırken "ulan sürekli kahve içiyorum yaaw, bir de çay içeyim" dedim ve gözüme ilişen beta tea kutusundan bir poşet alıp hazırladım. bardağın yarısını içtikten sonra otogar çayını bile arar oldum. kalanı yere döktüm. o günden sonra, ne zaman yolda beta tea yazan bir ticari araç görsem içimden camlarını taşlamak geliyor. işte böyle bir duygu bende kalan...
  • bunun earl grey poşet çayını suya atınca böyle değişik, çayla pek alakası olmayan bir koku çıkıyor. ilginç, ne diyelim. kısaca (bkz: leş)
  • turk damak tadina uygun olmadigi, ama ozellikle orta asya'da cok genis bir bilinebilirlik ve satis orani olan, aslen elazig kokenli, sirket merkezi adana'da olan, satislarinin cok buyuk bir oranini rusya ve orta asya'da gerceklestiren cay markasidir.
    darjeling ve opa turu caylari gercekten buyuk bir zevkle tuketilir. rusya, kazakistan, ozbekistan, kirgizistan'da paketleme tesisleri vardir. turkiye gibi cok kucuk yaprakli cay kulturu olan ulkelerde tad olarak sevilmemesi normaldir, ama bu, sattigi caylarin kotu oldugu anlamina gelmez. dunya genelinde genis yaprakli sri lanka, vietnam, hindistan caylarinin begeni ve kalite orani daha yuksek oldugu icin, bu alanda one cikan bir turk firmasi oldugu icin sevinilmelidir.
  • yapay meyve aromalı çaylarının çeşitlerini şuradan bulabilirsiniz
    http://www.beta.com.tr/…avouredblackteabags_tr.aspx
  • çilekli,muzlu,portakallı kısacası meyve aromalı siyah çay üreten firma.