şükela:  tümü | bugün
  • almaya basladigimdan beri basdonmelerimi tamamen ortadan kaldiran ilac. bu ilaca basladigim gun multivitamin, demir ve balik hapi da kullanmaya basladim. hangisinin etkisi bilmiyorum ama gun icinde cok canli tutuyor. ben normalde gun boyu uykulu gezen, aksam 9 gibi de gozleri birden kapanan ve gozlerini ertesi gun acan biriydim. simdi gece bir veya iki kere uyanmaya basladim. sabahlari da enerjik hissediyorum. bunlar sanirim demir hapi ve betaserc karisimi etkisi.
  • benim küçük sevgilim <3 gözümün nuru, kötü gün kurtarıcım.

(bkz: yaşamayan bilemez)

(bkz: vertigo)
  • hayata döndürür.
  • sağ artellerden beynime giden kanın azalması sonucu ortaya çıkan baş ağrısı ve dönmesine istinaden doktor tarafından verilen ilaç. başlayalı 3 gün oluyor, biraz olumlu etkisi oldu gibi hissediyorum. bu entry vesilesiyle bu damarlardan falan anlayan bi doktor arkadaş varsa yeşillendirmesini rica ederim.
  • ilk görüşmemiz az önce oldu kendisiyle. malum vertigo sebebiyle. umuyorum etkisi olur.

unutmazsam etkisiyle ilgili bu entryde düzenlemeye giderim.
  • vertigo nun can düşmanı. ara ara yataktan kalkamayacak hale getiren vertigo ataklarımı düzenli kullanımla hafifleten geçiren canımın içi. fakat vertigoya ek bulantı hissini arttırdığını söyleyebilirim dramamine ile birlikte müthiş bir takım olur kendisi. fakat her baş dönmesine vertigom var benim deyip kullanmayın sonra iyice ilerlemiş orta kulak iltihabı ile kalakalırsınız ortada maazallah
  • tıraştır. vucuda sokup bünyeyi yormaya değmez.
    edit: kulak çınlaması bazında konuştum, gerisini bilmem.
  • dün itibariyle tekrar nüks eden ayağa kalkarken ve yürürken şiddetli baş dönmemi azaltan ilaç.
    (bilgilendirme amaçlı) : 2 yıl önce baş dönmesi başlamıştı, nörolojiye gittim mr çektiler, beyin cerrahiye gittim bişey yok dediler, kardiyolojiye gittim bizlik bişey yok kulakla alakalı dediler. kbb kulak kristali dedi kafamı çevirip durdular geçmedi, başka kbb doktoruna gittim oda çevirdi felan geçmedi, enseden renkli doppler filmi çektiler beyne giden 2 damar varmış tıkanınca olabilirmiş o da temiz çıktı.
    son tanı: işitme testi vs yapıldı o da temiz çıkınca, sonuç olarak sebebi bilinmeyen baş dönmesi olarak konuldu ve betaserc kullandım 1 sene geçmişti şimdi tekrar başladı.

edit1: dün gece bağırsak enfeksiyonunun vertigo atağını tetiklemesi sonucu, acilde serum vs. sonrası baş dönmesi ilacımı ömür boyu kullanmam gerektiğini öğrendim moralim çok bozuk.

edit2: 1,5 ay oldu ilaca devam, baş dönmesi ara ara devam ediyor, bugün sözlükten bir arkadaşın yazdığı tanı olduğunu düşünüyorum (bkz: vestibuler norinit)
  • kulakta düdüklü tencere sesini kesen bir ilaç
  • (bkz: betahistin dihidroklorür/@soft)

edit: ülkemizde senede yaklaşık 6.5 milyon kutu betaserc, 3 milyon kutu vasoserc satılıyormuş. yazık vallahi, inanılmaz rakamlar.