şükela:  tümü | bugün
 • oyun sektörünün oyunculardan ekstra para koparmak için bokunu çıkardığı ve göz boyamaktan öteye gitmeyen oyun içi kostüm şapka zırh evcil hayvan vs vs satma işini işte bu firma the elder scrolls iv oblivion için çıkardıkları 2.5 dolarlık horse armor dlc'si ile başlatmıştır.
 • az önce sanırım gördüğüm en kötü e3 sunumunu yapmış firma. bu nedir amınakoyim ya bunun için mi bekledik sabahın 7sine kadar? tamam tes6 beklemiyorduk, ama 6 yıllık oyuna parayla mod satacağınız da aklımıza gelmemişti açıkçası. switch desteği gelmiş ooooo, amiibo ile zelda eşyaları kullanabiliyoruz. vay amk ya. ulan halihazırda oyunda istersen kılıç yerine 50 santimlik dildo sallayabiliyorsun zaten, 10milyon tane mod var. neyin peşindesiniz siz?
 • son e3 konferansında ön koltuklara parasını verip birkaç tane gariban emekçi ya da kendi çalışanlarını dikmişler. bunlar sanki bethesda duyuruları büyük hype yaratıyormuş gibi "yeaaaaaaa vohoooooo whoaaaaaaa" diye bağırıp durdular ahahdffdsgdf. hep aynı 1-2 kişinin sesi çok çıktığı için kolay farkediliyor.

  şu rezalete bakar mısınız ya
 • batmasını istediğim ikiyüzlü paragöz firma

  skyrim fetişçileri saldırıya geçer şimdi.

  single oyuna micro ödeme ekliyorlar sözde mod yapımcılarını düşünüyorlar.

  önsipariş için gelen çantayı bim poşetiyle veriyorlar utanmadan oyun içi para veriyorlar.

  umarım tez zamanda batar tes vi starfield çıkacağına isim haklarını obsidian’a devretsinler yeter.

  edit: power armor edition, önsipariş diye karıştırmışım.
 • creation club adlı bir sistemle yıllardır bedava oynadığınız ve ev kullanıcıların şahsi emekleriyle yapıp paylaştığı modları millete parayla satacakmış.

  yani adamlar kendileri uğraşıp üretmedikleri bir içerikten para kazanmanın peşinde.

  video oyun sektöründe oç nasıl olunur, alın işte canlı örneği.
 • forumlarında beta patch üzerinde karşılaştığım sorunları yazınca özelden bana ulaşıp "bilader yaşadığın sorunlar için üzgünüz, bize bir iki save dosyanı gönderirsen bi bakalım, final patchte bunları düzeltmeye çalışacaz." demek suretiyle gözlerimi yaşartmış, böyle bir firmanın çıkardığı oyunun korsanını aldığım için utançtan yerine dibine geçirmiş, orijinal the elder scrolls iv oblivion'ı bulduğum anda kapma konusunda karar vermemi sağlamış süper firma.
 • 3d olayina ilk uyanan fakat programcilarinin boktanligi yuzunden bir turlu saglam engine oturtamayan oyun firmasi.. terminator serileriyle, ve ozellikle system shock isimli rpg'leriyle me$hurdur..
 • (bkz: bad ass the softworks)

  (bkz: bad ass)
  (bkz: badass)
 • ciddi bir şekilde ea'in yolundan gidip antipatikliğini artıran yapımcı/dağıtımcı oyun şirketi. ot bok here şeyi paraya çevirmeye başladılar, skyrim'i 3310 telefonlara bile getirecekler utanmasalar, 7 senelik oyunun ekmeğini hala farklı varyasyonla yedikleri ve sikim gibi oyun motoruyla yeni oyun (fallout 4) çıkardık demeleri yetmiyormuş gibi şimdi de milletin yaptığı modları parayla satacaklarmış. batışa doğru geçerler yakındır...
 • ea'in yolunda gitmez, ea onların yolundan gider. üstte yazdığım gibi bethasda microtransaction olayının öncüsüyken onları ea haline gelmekle suçlamak saçma. ea gibi oç serefsiz bir firma bile şuan yanlarında melek gibi duruyor. modlardan para almak şeytanın aklına gelir ancak.