şükela:  tümü | bugün
  • 2013'den beri teksas'in en batisindaki sinir sehri el paso ve cevresini temsilciler meclisinde temsil eden demokrat vekil, ve bu kasimda ted cruza karsi yarisacak senator adayi amerikali politikaci.

1993'den beri bir demokratin kazanamadigi teksas'da 2012 secimlerini %56ya %40la kazanmis kullanilmis araba saticisi kilikli senator cruz'u devirebilecek mi bilmiyorum ama milli mars protestolari hakkinda ne dusundugu soruldugunda verdigi cevapla 2020'ye goz kirptigini soyleyebilirim. bu sebeple basligini acan ben olayim, ileride belki degerlenir buralar.

bu arada gercek adi robert francis o'rourke, beto meksikalilar arasinda robert isminin ispanyolcadaki karsiligi roberto'ya verilen yaygin bir lakap.
  • amerikan başkanlığına oynayacaktır ileride. büyük destek alıyor.
  • eger texas'i lyin' ted'den kurtarirsa, 2020 ya da 2024'te abd baskani. adamda barack obama havasi var. texas'ta kendini egip bukmeden, clinton gibi merkeze oynamadan, delikanli gibi progresif bir kampanya ile ted'i zorluyor.

olasi baskan adayliginda, texas da cepte olacagi icin sansi buyuk. texas'in demokratlara gittigi bir secimde cumhuriyetcilerin sansi electoral college acisidan pek yok.
  • cevremden yana yakila oy topladigim benim de oyu ekimde atacagim deli yurek.

bu kanada apacisi ted'e su an 2 puan atmis gorunuyor. umarim oyledir.
  • ted cruz ile ilk açık oturumlarını izledim ve bence lyin' ted bunu çiğ çiğ yedi.

düzgün bir politikacıya benziyor ama her açığı yakalandığında lafını yedi. biraz daha çirkinleşebilmesi lazım.
  • amerika'nın selahattin demirtaş'ı. hem saz da çalabiliyor.
  • nedense kazanacagini dusunuyorum bu elemanin. texas'in aydinlik yuzu. bu adami gormeden once "texas'dan kalite adam cikmaz amk, hepsi bush ailesi gibi angut" diye dusunurdum. boyle kalite adamlar varmis meger.

su tarz reklamlarla bizi yerlere yatirdi ya, kazanamasa da o bile yeter.

https://www.youtube.com/watch?v=nezm8m1tetq
  • oldukça dinamik ve güven vadeden aday. gitar da çalıyor neden olmasın?* gel gelelim ki anketler cruz lehine 6-7 puan fark gösteriyor. umarım anketler haklı çıkmaz. teksas'ta koltuğu alırsa 2020'de rahat aday olur beto.
  • ilk sonuclara gore teksas’ta senato icin az bir farkla ted cruz’un onunde. hadi bre beto !
  • beto sadece oyların %3-5'i açıldığı sırada cruz'un önündeydi.
    abc'ye göre cruz beto'nun önünde ve kazandı gibi görünüyor.

ancak bu seçimi kaybetse de beto o'rourke ismini daha çok duyacağız. seneye muhtemelen başkanlık secimlerinde de ortaya çıkacak kendisi.