şükela:  tümü | bugün
 • bizim türk insanının %50'sinde olan sanrı. bunlar ortamlarda hep derler ki "üçüncü havaalanı, körfez bağlantısı falan dış mihrakları delirtiyor biz bunları yaptıkça gelişiyoruz". ben de diyorum ki hahahastr.

  öyle bir algı var ki memlekette sanırsın sen elin japonunu çağırıp ülkenin sağına soluna beton döktürdükçe ülke dünya devi oluyor diğer ülkeler de bunu kıskanıyor. gerçeği söyleyim mi? kimsenin senin burda yaptırdığın havaalanını siklediği yok. adamların haberi bile yok. betonu niye kıskansın lan adamlar? sana yapılan köprünün teknolojisini zaten o adamlardan almışsın anasını satayım taşak geçmediklerine şükret. kıskanıyorlarmış. geç bunları anam babam.

  zaten senin döktürdüğün betonun ülkeye bile faydası yok. ormandan geçirdiğin köprü, dağa yaptığın havaalanı bırak ülkeyi istanbul'a bile fayda sağlamıyor. hepimiz biliyoruz bunun rant kapısı olduğunu.

  saray yaptır, köprü diktir ama ülkenin kalanına yatırım yapma, üretme, ileriyi düşünme... ancak gösteriş yapmaya devam.

  havaalanı almanları çıldırtıyormuş evinizde falan almana rastlarsanız yanınızda apron taşıyınız bu onları bir süre uzaklaştıracaktır.
 • cahili uyutma yöntemidir. zaten vergiler ile yapılması gereken bir şeyi, büyük bir olay gini yansıtmak rezaletten başka bir şey değildir.
  elin adamı mars'a koloni düşünür, öteki 200 fil ağırlında roket fırlatır, beriki dünyanın en uzun hava aracını yapar, ne bileyim şuradaki kansere tedavi bulmaya çalışırken, biz de beton dökerek dünyayı kıskandırıp, bilim ve teknolojide çağ atlamaya çalışıyoruz.