şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
8113 entry daha
  • --- spoiler ---
    aslında 3 saatte, belki daha da kısa, anlatılacak öyküyü 6 sezonda anlatan dizi. tamam zevkliydi ama bağımlısı yapıyor insanı.
    kim wexler, insanların neden övdüğünü anlamadığım vasat karakter. chuck jimmy'yi doğru yola çekmeye çalışırken kim yardımı ile saul önce chuck'ı mezara gönderdi sonra da howard'ı. ilk başta jimmy'ye engel oluyordu, o zaman tam bir azizeydi, iyi bir eşti tamam kabul. ama o şişe kapağını gördükten sonra kadın özüne döndü. annesi yerine koydu jimmy'yi. anası ile yaptığı soygunlar gibi işler yaptı. jimmy ile suç ortağı oldu. onu saul'e çevirdi. jimmy zaten puştun önce gideni. bu iki kevaşe zevk için insanların hayatlarıyla oynadı. chuck'ı kötü bir avukat, howard'ı kokainci gibi gösterdiler. kim'in diziye katkısı olmadı aslında, sadece jimmy üzerinde etkisi oldu.
    son sahne ile üzüldüm ikisine de. neyse ki kim bu yoldan çabuk döndü ve jimmy'yi terk etti. yol yakınken döndü. ama elinde fırsat varken jimmy'yi durdurmak yerine işbirliği yapmıştı. jimmy ise bir türlü rahat duramadı. hep slippy jimmy oldu.
    dizideki asıl hikaye kim ile değil chuck ile olan ilişkisiydi. chuck onu birazcık sevseydi. kıskanmak yerine sahiplenseydi jimmy belki böyle olmayacaktı. abi kardeş ilişkisi sancılı bir süreç. benim de bir slippy kardeşim var. o yüzden etkiledi belki.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

jimmy en başından beri kötü. ama en sonunda doğru yolu buluyor.

walter white en başından beri iyi. ama en sonunda kötü birisi olarak ölüyor.

kıssadan hisse: ne oldum demicen aga. ne olucam dicen…
    öyle bir * dizi…

--- spoiler ---
  • hayatımda izlediğim en iyi dizi değil. çünkü izlediğim en iyi dizi the sopranos. ancak hayatımda izlediğim en iyi spin off tartışmasız better call saul. şu an game of thrones'un spin off'u olarak house of the dragon yayınlanıyor ancak spin off olarak better of saul'un yanından bile geçemez. hatta iddaa ediyorum hiçbir spin off better call saul'un yanından geçemez.
hesabın var mı? giriş yap