şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
3396 entry daha
 • dizi zirveye giderken devreye gollum girdi.

  --- spoiler ---

  yüzüğe mi bağladı işi şimdi bu?

  hay yapacağın işi sikeyim çok afedersin.
  --- spoiler ---

  hakkatten tadım kaçtı.
 • spin-off olduğu için breaking bad ile kıyaslanması kaderi olan dizi.
  breaking bad’in tüm zamanlarda favori dizim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim... better call saul’ün 5. sezonuna dek...
 • daha önceden yazan olmuş ama tekrar etmekte fayda var;

  --- spoiler ---

  kim’in evlilik teklifi kezbanlıktan değil, aleyhte tanıklık yapmak istememesinden.

  --- spoiler ---

  edit: bölümün adı wexler v. goodman.
 • s5e6 ile zevkten dört köşe yapmış dizidir. uzun süredir bu kadar güzel bir şey izlememiştim. senaryosu ve oyunculukları ile yağ gibi aktı gitti.

  herkes bundan bahsediyor ama bu dizi, breaking bad’in ötesini görmeye ve göstermeye çoktan başlamıştı ve bu durum, her bölüm sonunda biraz daha ayyuka çıkıyor. inanılmaz bir iş.
 • dikkat spoiler içerebilir.

  ya şu evlenme teklifi evli kişilerin birbiri aleyhine tanıklık yapamaması amacıyla diyenler bunun hangi dava veya durum için olduğunu da yazıp bizi aydınlatsa keşke. saul kardeşim ile mesa verde'nin patronu gürbüz abi man to man handshake yaparak anlaştı zaten, ortada dava falan kalmayacak. ki dava devam etse bile birbirlerinin aleyhine şahitlik yapacak hangi durum var ki kim böyle bir strateji izlesin, kaldı ki öyle bir durum olsa bile saul'e son yaptıkları dolayısıyla uyuz olduğu için güle oynaya aleyhine tanıklık yapar, bu fırsatı kaçırmaz yani.

  lütfen birbirinizden duyduğunuz ezber cümleleri burada tekrarlamak yerine kapsamlı açıklamalarla düşüncelerinizi ifade edin.
 • jimmy'nin saul goodman'e dönüşerek her türlü pis işlerin içine girmesi ve en sonunda süpürgeciyle tüm kariyerini/hayatını/malvarlığını çöpe atmasının tek sebebi 2. sezon 1. bölümde avukatlığı bırakarak sandpiper davasından kazandığı 20.000 doları otel havuzunda ezerken, kim wexler'ın yanına damlayıp saul'u kararından vazgeçirerek davis&main'de işe başlatmasıdır. eğer o gün yanına gitmemiş olsaydı saul goodman diye biri olmayacaktı.

  aynı otelde borsacıyı saul'la birlikte tufaya getiren, balkondan bira şişelerini atan, çağrı merkezi şirketi sahibinin açıklarını arayıp telif ihlali yaptığını bulan da kim wexler'dır. tüm bunları yaparken 2. sezon 2. bölümde gerizekalı elamanın beyzbol kartlarından dolayı kıçını kurtarırken uydurduğu hikaye ve çektiği pasta fetiş videosu için saul'un ağzına sıçmıştır.

  saul her zaman dürüst olmuştur. kendini inkar etmemiştir. ama kim wexler aslında olduğu kişiyle, olmadığı kişi arasında gidip gelen ve saul'un hayatını piç eden insandır.

  --- spoiler ---

  son bölümde "ya ayrılalım ya da evlenelim" dediği saul'un bu sefer kim'i dinlemeyip mabadına tekmeyi vuracağını düşünüyorum. bye bye kim.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler --- ---

  - hey. nasıl gitti? harikaydı değil mi? kim, ee... kim. bak, affet beni, tamam mı? özür dilerim. seni şamar oğlanına çevirdiğim için ve dengeni bozduğum için. seni uyarmalıydım. ama biliyor musun? orada bana kızdın ya. çok işe yaradı. rich'in şüpheleri ile ilgili endişelerin vardı. bir şey dedi mi?

  - hayır.

  - harika, gördün mü? o öfke, gerçek öfke. koruyucu kalkan görevi gördü resmen, anlarsın ya. öyle bir duyguyu oynayamazsın. demek istiyorum.

  - evet öyle.

  - öyle değil mi? ee kevin ne dedi peki?

  - ee... dedi ki avukatlardan yorulmuş artık.

  - dur. dur. sesiyle yapsana. onun sesiyle yapman lazım.

  - kevin avukatlardan bıkmış, bu işin bitmesini istiyordu artık. ona senin sunduğun anlaşmanın bağlayıcı olmadığını açıkladık, ama umrunda olmadı. el sıkışmakta ısrarcıydı.

  - bum! işte bu kadar. işte güzelce pişip iştah açan servisiyle plan budur. bunu kutlamamız gerek. cidden. bir et lokantasına gidelim, birkaç kadeh kırmızı şarap alalım, biraz da tiramisu. hepsi tamam. kim, bak, özür diledim ama. tekrar söylüyorum, işe yaradı işte. o rich'in de
  paige'in de bu işi pişirdiğimizi anlamasının mümkünatı yok. 'çünkü bil bakalım. bir şey pişirdiğimiz yoktu. acker evinde kalıyor, artı cebine birkaç metelik de girecek. olivia bitsui dolandırıldığı için tazminat alacak. kevin da çağrı merkezini kuracak. herkes kazandı.

  - sen kazandın jimmy.

  - ne?

  - sen kazandın.

  - ee evet. ama, yani, biz kazandık. ikimiz.

  - yo ben kazanmadım.

  - "anlamadığın şeyi istemiyorsun demek?"

  - sana güvenmiyorum.

  - neden?

  - benimle oynadın. beni enayi yerine koydun.bir kez daha.

  - bir kez daha mı? ne...

  - bir dakika. plan seninse sen nasıl enayi oluyorsun?

  - siktir git jimmy! tanrım! ben... ben var ya? ben yapamıyorum.

  - kim, ben sadece...

  - yo, yo... sen ve ben bankaya karşı olacakken işi sana karşı bana çevirdin. tek olay bu da değil. devamlı devamlı hep aynı şey.

  - hayır, seni koruyabilmek için senden sakladım. bak, yakalanırsam ve tanrı korusun yemin ettirilip sorguya çekileceksin ve rahatça doğruları söyleyebileceksin.

  - tanrım, jimmy. beni koruma kisvesi altında sırtımdan bıçaklamanı mı aklıyorsun şu anda? bu, yaptıklarını haklı mı çıkarıyor yani?

  - tamam kim, özür dilerim. özür dilerim, tamam mı? bir daha, bir daha asla olmayacak.

  - yalan bu.

  - tamam, yemin ederim, yemin ederim olmayacak.

  - gözlerimin içine bak ve "bir daha asla olmayacak." de. yapamıyorsun. sana inanmıyorum. sen bile kendine inanmıyorsun. bu yalan. yalan söylüyorsun. yalan söylüyorum. bunun bitmesi gerek. böyle yaşamaya devam edemem.

  - hayır, hayır. yo, hayır.

  - jimmy, hayır kes sesini. jimmy, jimmy, biliyorsun bunun değişmesi gerek. bunu göremiyorsan, ne diyeceğimi bilemiyorum. çünkü kırılma noktasına geldik artık.

  - oo tanrım!

  - ya şimdi bu işi bitiririz...

  - hayır!

  - ya şimdi bu işi bitiririz, tatlı bir veda ederiz, yollarımızı ayırırız ya da...

  ya da ne?

  ya da... biz... yani...belki de...belki de evleniriz.

  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---

  5. sezon 6. bölümü kim'in çocukluk yıllarından bir sekans ile başlayan dizi. kızın kim wexler olduğu izleyiciye belli edilinceye kadar, onun walter'ın kızı holly olduğunu, kız okulun önünde beklerken, uzaktan gelen arabayı ve içindeki kadını da skyler olarak hayal ettim. önce kadının skyler olmadığını sonra da kızın kim wexler olduğunu anladık. üzüldüm.

  dizi breaking bad öncesini anlatan bir yapım olsa da, diziyi izlerken o evrenin içine dalıyorum ve çoğu zaman da skyler'ı, maviş gözlü holly'i, çemçük ağızlı flynn'i düşünüyorum. hayatlarını nasıl idame ettiriyorlar diye düşünüyorum.

  skyler'ın kız kardeşi ile arası nasıl? çocuklar ne oldu diye düşünüyorum. yiyecek ekmekleri içecek suları var mı diye düşünüyorum. kira da mı oturuyorlar, skyler nerede çalışıyor diye düşünüyorum. walter'ın ailesi için schwartz'lara bıraktığı para yerine ulaştı mı diye merak ediyorum.

  en çok da walter'ı düşünüyorum. sonuçta ceset torbasına girdiğini görmedik değil mi?

  --- spoiler ---
 • son dönemin en sevilen yabancı dizilerinden birisi. karantina günlerinde izlemek için birebir.
 • valla her karesi buram buram sinema kokan, çekimleri, oyunculukları ve senaryosu mükemmel olan dizidir. evet dizi konu olarak bakarsak sıkıcı. avukatlar ve salak amerikalıların işlediği salak suçlar olarak bakabilirsiniz. lakin dizi kendine bir çekiyor en sıkıcı konular bile önemini yitiriyor. breaking bad öncesini anlattığı için olayların bazılarına hakimiz.

  --- spoiler ---

  bu diziyi izlerken en çok üzüldüğüm kişi mike ve gus. resmen walter ibnesinin egosuna kurban gitti gül gibi adamlar.
  --- spoiler ---
23 entry daha