şükela:  tümü | bugün sorunsallar (4)
 • dört dörtlük dizidir. breaking bad ' den önce mi sonra mı izlenmeli kararsızım, 2 sezonum daha var izlenmemiş, şanslı hissediyorum.
 • muhteşem dizi.
  tüm sezonları birkaç günde haldır huldur izleyerek bitirdim* sonrasında da derin bir boşluğa düştüm. çıtayı o kadar yukarıya çıkarıyor ki ardından izleyecek bir şey bulamıyorsun ve tekrar yeniden breaking bad izlettiriyor.
 • şüphesiz ki izlediğim diziler arasında zirveye oynayanlardan biri.
  dizinin başrol oyuncusu jimmy mcgill doğuştan sahip olduğu ikna yeteneği ve uçuk zekasıyla başarılı olmak için akla gelmeyecek her yolu deniyor.

  asıl olayların başlangıcı olan kişi ise
  benim tatlı serserim, çikolatalı kurabiyem nacho varga.
  hikayedeki kişileri buluşturan ve onları kötü yola sürükleyen kilit karakter kendisi. salamanca ailesinin uyuşturucu işleri için çalışsa da kartelden kurtulmak için elinden gelen çabayı gösteriyor ama ne yazık ki bir türlü kaçmayı başaramıyor ve daha da olayların içine giriyor.

  izleyin aynı zamanda izlettirin dediğim dizidir.
 • --- spoiler ---

  bu dizinin ilk sezonunun son bölümü insanın boğazına yumru gibi çöker. sen hayatında yükselebilirsin, alçalabilirsin, fırtınalarla boğuşup sonsuz denizlere açılma şansı elde edebilirsin, büyüyebilirsin, değişebilirsin. ama seni değiştiren ne olursa olsun bar taburesinde oturan bir arkadaşın yıllar sonra bile tıpkı bıraktığın gibi hâlâ orada olabilir. sen kendi meselelerini dünyanın en önemli şeyi gibi görürsün. seni en çok sevenlerin kendi dünyalarındaki sıkışmışlığını görmezsin. sen onunla geçirdiğin bir haftayı insan ruhunu çürüten kendi dünyandaki yaşamdan kısa süre uzak kalmak gibi görürsün. o seninle geçirdiği bir haftayı "hayatının en güzel haftası" olarak görür. hayatımızın en güzel haftasının, en güzel gününün, en güzel saatinin aynı olduğu insanlara kavuşmayı allah nasip etsin.

  --- spoiler ---
 • kim wexler karakteri skyler white'ın anti tezi adeta. her ne kadar bir çok tartışmaya açık davranışı olsa da jimmy'nin her zaman yanında olup ona destek verdi. örnek bir eş. her erkeğe bir kim wexler lazım*
 • çok geç başladığım için üzüldüğüm dizi. 3-4 saniyelik introları çok güzel.

  ilk sezonunu bitirebildim daha. saul goodman'in bu kadar duygusal bir adam olduğu asla aklıma gelmezdi.

  --- spoiler ---

  slippy jimmy'e ve dalaverelerine bayılıyorum. harika bir avukat olacağı geçmişinden belliymiş. ciddi olaylar öncesindeki provaları da çok güzel.

  ilk başta chuck'a üzülürken nasıl kardeşini bu kadar düşürebilir diye düşünmeden edemiyorum. yazıklar olsun chuck!

  bu chuck'ın pisliğini öğrenip jimmy'nin yaşadığı kırgınlığı gördüğümde ve marco'nun ölümünde biraz duygulanmış olabilirim.

  --- spoiler ---
 • harika reklamları ile meşhur motto. sevgili saul goodman'in ve harika reklamlarının takipçisiyiz.

  saul goodman ! parayı veren tüm ahlaksiz karaktersiz ve namussuzlari savunan koca yürek. basın mi sıkıştı ? better call saul !
 • izlediğim en iyi dizilerden biri. spin off olmasına rağmen, breaking bad'ten çok daha iyi olduğunu herkese kanıtladı.

  aslında bunun nedeni (bkz: vince gilligan)'ın breaking bad'ten öğrendikleriyle bcs dizisini inşa etmesinden kaynaklanıyor. özellikle de bcs'de sonra bb'yi tekrar izleyince bcs'nin ne kadar iyi olduğunu fark ediyorsunuz.

  better call saul'un 5. sezonu bir çırpıda bitince baştan breaking bad'i izlemeye başladım ve better call saul'un neden breaking bad'ten daha iyi olduğunu anladım.

  breaking bad'te karakter gelişimleri çok keskin, bütün karakterler iki farklı uçta yaşıyor bütün duyguları ama better call saul'da bütün karakterleri gelişimleri resmen ilmek ilmek örülmüş. jimmy'nin saul goodman olması tam 40 bölüm sürdü. walter ise 3-4 bölüm içinde heisenberg oldu.

  ayrıca better call saul'da da sinir bozucu karakterler olsa da, breaking bu konuda arşa çıkmış. her ne kadar (bkz: jesse pinkman) karakterini sevsem de, izlerken jesse'nin ergenliklerinden gına geldi. skyler'ın dengesiz ruh hali, marrie'nin ikiyüzlü, soğuk tavırları, iticiliği ve hank'in abartılı karakteri izlerken çok yoruyor.

  ama better call saul öyle mi? özellikle de son sezon bitmesin diye bölümleri yarım yarım izledim. kim'in skyler'ın tam tersi olması, mike'ın tetikçi olma hikayesi, hector vs gus fring kapışması, nacho ve lalo salamanca gibi karakterler diziyi arşa çıkarttı resmen.

  better call saul'u bu kadar iyi yapan elbette breaking bad. fakat better call saul'dan sonra breaking bad izleyince olmamışlık vuruyor yüze.
 • keşke her karaktere ayrı bir dizi çekilse doyamıyorum bir türlü breaking bad dünyasına.
 • kimilerine bb'den daha iyi kimilerine göre de bb en iyisi. bu sizin bir diziden beklentinize göre değişiyor bence. ben iki diziyi de büyük keyif alarak izledim açıkçası ve karakterlerin farklı özellikler taşıyor olması, mesela jesse'nin ergen tavırlar sergiliyor olmasını beğenmiyor oluşunuz tamamen sizin gerçek hayatta da böyle bir karakterden hoşlanmıyor oluşunuzla ilgili. ama böyle kişiler var ve jesse de marrie de, skyler da şahsına münhasır ve bence karakterleri gereği gayet başarılı. zira zaten o karakterler sizin onlardan nefret etmenizi, sinir olmanızı, sıkılmanızı istiyorlar. mesela ben skyler'a bazen sinir oldum, bazen ise çok hak verdim. ama herkes walter'ın müridi olduğu için onun yoluna taş koyanları kötü belleyip sinir oluyordu. kim wexler'ı sevmek kolay ama skyler'a tahammül etmek zor. ve sizin skyler nefretini yaşamamak, jesse'den sıkılmamak istemeniz o diziyi ve karakteri kötü yapmıyor.