• breaking bad ve better call saul'dan sonra albuquerque'de geçmeyen diğer dizileri izleyemiyorum. resmen çölde yaşama isteği uyandırıyor. boston, new york çok boş geliyor artık. better move albuquerque!
  • 6. sezondan bi foto yayınladılar bugün.
    canım kim wexler umarım sana bir şey olmuyordur.
    benim şahsi tahminim ise kim'in saul'u terk edeceği yönünde. öleceğine ihtimal vermiyorum. ki ölürse bu fazla dramatik ve klişe bir son olur. daha uç ne olabilir diye de düşünecek olursam lalo ile birlikte kaçar gider.* yani orta yollu ve mantıken; terk edecek gibi duruyor.

edit: paylaşılan fotonun altındaki yorum bence cuk olmuş: "the caption makes me nervous not the pic"
  • 4.sezonun yarısındayım ve jimmy'e saygı duymaya başladım. başına gelebilecek en kötü olaylar geliyor fakat "her gecenin bir gündüzü vardır" düsturuyla dert etmiyor; mücadeleden hiç vazgeçmiyor.

"elimdeki materyaller bunlar ve ben bununla ne üretebilirim?" diye sürekli bir beyin fırtınası içinde. bu huyuna hayran kaldım!

victor e. frankl'ın "insanın anlam arayışı" kitabında bana jimmy'i anımsatan bir pasajı paylaşmak istiyorum:
    "hayat dişçiye gitmeye benzer. daha kötüsünün geleceğini düşünürsün ama en kötüsü geride kalmıştır bile. hayatı içsel galibiyetlere dönüştüren deneyimlerden bir zafer çıkarılabilir veya insan mücadeleyi görmezden gelip tamamen bir ot gibi yaşayabilir."

bu entry 4.sezon 5.bölümden sonra girilmiştir.
  • --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---
    --- muhtemel spoiler ---

bb'den lalo referansı veriliyor ama lalo ölebilir yine de. saul'un bundan haberi olmaz bu sayede de lalo tehlikesinde korkar diye düşünüyorum.
  • 6. sezon 2022 de yayınlanacakmış ya. çok üzüldüm.
  • youtube'da saul goodman-the beatles göndermelerinden birini gördüğüm dizi. "paul meet ringo" ve yoko ono esprisinden sonra bu da hoşuma gitti.

şu meşhur the beatles fotoğrafı:
    the beatles

bu da denk geldiğim video:
    bcs 39. saniyede başlıyor.
  • watermelon pickles
    watermelon pickles
    watermelon pickles
    one thousand one
    one thousand two
  • sanırım canım jimmyi walterdan daha çok sevmeye başladım. henüz ikinci sezona yeni geçtim ama yeni bölümlere geçmek için sabırsızlanıyorum. resmen ilmek ilmek işliyorlar karakterleri. bitirir bitirmez editleyeceğim.
  • artık tek beklentim, walter white ve jessie pinkman'ın da diziye dahil olması. hadi be vince cilligan kardeşim, iddaa var ucunda.
  • lalo salamanca gibi sayko bir karakteri barındıran mükemmel dizi.

--- spoiler ---
    herif hayatta kalmayı başardı ve ortalığı tarumar etme ihtimali çok yüksek.
    --- spoiler ---

ilerleyen zamanda kim wexler ile nacho varga'nın babası manuel varga'nın başına bir şey gelmemesi için dualardayım.
hesabın var mı? giriş yap