şükela:  tümü | bugün
  • birinci sezonu bugün yayınlanan netflix'in rus dizisi.
  • ilk bölümü ile heyecanlandırmış, netflix'te yayınlanan rus bilim kurgu dizisi. gerekli edit birkaç bölüm sonra yapılacaktır.
  • ilk bölümü ile bende, black mirror ile blade runner karışımı bir tad bırakmıştır. güzel.
  • 1.sezonu aralıksız izledim, bitirdim. akıcı ve merak uyandırıyor. dizide gereksiz netflix cinselliği yok. tavsiye ederim herkese aile ile bile rahatlıkla izlenir.
  • asimov muhabbetiyle başlaması ilginç rus dizisi. rus dedin mi duracaksın. hayvanlığın doruklarında gezen bu ahali bilim mevzusunda da kafayı koyduğunda aşmış işler çıkarabiliyor.
  • üstteki yedi entryde de kötülenmedigini gorünce başlamaya niyetlendiğim netflix dizisi...
  • 5. bölümde bahsi geçen %83'ün tam içindeyim.
  • (bkz: humans)
  • vakıf, robot ve imparatorluk serilerini okuyunca, çoğu bilim kurgu dizisindeki asimov izlerini hunharca görmeye başlıyorsunuz. fikir araklamak yerine, asimov'a ve yakın geleceğe atıfta bulunan yapım olmuş.
    the caves of steel tadı aldım. klastrofobik olmayanından. r. daneel olivaw'ın kulakları çınlasın.
  • gelecekteki bir zamanda olup biten, 'insan ve robot' ilişkisini irdeleyen yeni bir netflix dizisi. izlediklerim arasında the oa'de de birkaç sahnede rusça konuşuluyordu, bu ise baştan sona rusça olan ve rus güzelleriyle doldurulmuş bir cast içinde; insan hislerini tanıyan ve empati kurarak tepki verebilen süper robot 'arisa'nın ekseninde gelişen olayları kapsıyor. 1. sezon 16 bölüm, henüz 5. bölüme yeni geçtim. düşünün ki, küçük bir kız çocuğu annesinden daha çok bir robota yakınlık duyuyor, ne hissederdiniz? 'aile' kavramını bir robot 'hissederse' neler olur? izlemesi oldukça zevkli. öneririm.

bir de şirket adı: cronos, yunan mitolojisi'nde zaman tanrısı. manidar:)