şükela:  tümü | bugün
 • 2016 yapımı avustralya-abd ortak yapımı komedi, korku ve gerilim filmi. tanıdık isimlerden patrick warburton ve virginia madsen göze çarpıyor.
  imdb
 • bayağı temkinli yaklaştım ben bu filme, ama filmi sevdim sanırım. klasik amerikan korku filmlerinden oldukça farklı bir tarzı olduğu kesin en azından. elbette ara ara sırtını klişelere yaslıyor ama yaslayacaksa da böyle yaslasın zaten. hiç rahatsız etmiyor. korku/gerilim türünde ama zaman zaman absürtlükler de olmuyor değil; üstelik keyifli bir mizah diliyle. ve baştan aşağı sinir bozucu. gayet keyifliydi. hatta tam bir soğuk hava/pazar filmi.
 • uzun zamandır izlediğim en eğlenceli comedy/horror filmiydi. salak gibi bir sırıtışla bitirdim filmi, tabii bunda ramones'un etkisi büyük. klişe korku filmi ögelerini alıp çok eğlenceli bir iş çıkarmışlar. klasik bir babysitting hikayesiyle başlarken kurgu bambaşka bir yere gitmiş. görmek istediğim hareketler bunlar.

  --- spoiler ---

  asla tahmin etmiyordum hikayenin değişeceğini, çünkü çocuklar fazla masum gelmişlerdi bana. tam filmden sıkılmaya başlıyordum ki yarım saatin ardından gelen twistle inanılmaz keyif almaya başladım.

  çocukların doğuştan masum olduğu gibi bir fikre asla inanmamakla birlikte, buna yaptıkları göndermeler, şirin görünümün altında yatan sosyopat luke'un ani değişimi çok iyi yedirildi filme. yine, sarışın kızın bir korku filminden beklenildiği üzere saf, beceriksiz ve salak olmayışı, aksine içinde bulunduğu durumdan kurtulmak için yaptığı zekice hamleler senaryoyu yaratıcı bir hale getirdi.
  --- spoiler ---

  bu tarz filmleri sevenlere birkaç öneride bulunup gideyim:

  you're next
  tucker & dale vs evil
  get out
  the final girls

  ekstra:

  gerald's game
 • küçük bir incelemesini kanalımda yaptığım, çocukluğuma ve noel ruhuna tecavüz eden eğlenceli film :)

  youtube inceleme
 • filmdeki kız olivia dejonge 19 yaşında imiş. ben en fazla 14-15 diye tahmin etmiştim film boyunca. diane kruger’a benzetmedim değil. potansiyeli var. filme gelecek olursak; 15-20 dakika izledikten sonra kendi kendime nerden buldun lan şu filmi diye söylenirken, film birden değişmeye başladı, bir süre sonra daha da değişti ve izlediğim için mutlu oldum. sonu da öyle bir bitti ki devam filmi olursa eğer hiç şaşırmam.