şükela:  tümü | bugün soru sor
  • pendik’te tartıştığı kocasını av tüfeği ile öldüren beş çocuk annesi betül filiz, tutuklama istemiyle çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ilgili haber

“olay, fevzi çakmak mahallesi ayçiçeği sokakta 20.30 sıralarında meydana geldi. b.f. isimli kadın, iddiaya göre; o sırada kavga ettiği kocası sedat f.’ye av tüfeği ile ateş açtı. genç kadın daha sonra üst komşusuna çıkarak olayı haber verdi.”
    tam tersine alışık olduğumuz bir olay,cinayetin sebebi hâlâ net olarak bilinmemekte ama iddialara göre betül filiz eşi tarafından yıllar boyunca şiddet görüp,tehdit edilmiş.mahalle ve apartman sakinlerinin iddialarına göre eşi sedat f. alkol ve uyuşturucu bağımlısı. evde çocuklara ve eşine sık sık şiddet uyguluyor. en küçük çocuğunun boğazına ip bağlayıp doğalgaz borusuna astıktan sonra ayağını kaydırdığı da söylentiler arasında.
    bunların tamamı tabii ki iddia,olayın tamamını elbette bilemeyiz ama ortadaki mağduriyet yüzünden (bu benim fikrim,katılırsınız veya katılmazsınız) betül filiz’in serbest bırakılmasının doğru bir karar olduğunu düşünüyorum .
    -iddialardan yola çıkarak-
    yine de eşini öldüren bir kadın,toplum için ve ya çocukları için herhangi bir tehlike oluşturur mu,bilmiyorum.
    her ne olursa olsun,ortada beş çocuk var. umarım iyi bir psikolojik destek alırlar ve hayatlarının geri kalanını daha iyi geçirirler.
    edit:imla